Rok 2020 był trudny dla branży lotniczej. Pomimo szalejącej epidemii lubuskie lotnisko w Babimoście obsłużyło jednak prawie 20 tys. podróżnych. W planach jest także otwarcie nowych kierunków lotów.

Lotnisko w Babimoście w pandemii obsłużyło 20 tys. podróżnych. Jakie plany na przyszłość?
fot. Press kit/Port lotniczy Zielona Góra

Samorząd województwa od lat stawia na rozwój lotniska w Babimoście, podkreślając jego istotną rolę w dobrym skomunikowaniu regionu, m.in. ze stolicą. W ostatnich latach nie brakowało zmian w rozkładzie lotów, które miały powodować, że godziny wylotów i przylotów będą jak najbardziej dogodne dla mieszkańców województwa lubuskiego. Dlatego nawet w trudnym, pandemicznym 2020 roku lotnisko w Babimoście obsłużyło blisko 20 tysięcy pasażerów. Według opinii specjalistów, biorąc pod uwagę okoliczności, to bardzo dobry wynik.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
📎  Tytoń bez akcyzy przechwycony przez policję. Kryminalni zabezpieczyli ponad 100 kg towaru

Samorząd województwa w trosce o bezpieczeństwo pasażerów w czasie epidemii COVID-19, zakupił i zamontował na terenie lotniska specjalny namiot halowy, aby powiększyć powierzchnię terminala. Ma to także związek z planami rozwoju połączeń wakacyjno-czarterowych oraz uruchomienia regularnych połączeń lotniczych do Skandynawii. Dodatkowo namiot może być w przyszłości wykorzystany do organizacji wydarzeń promocyjnych i rekreacyjnych z udziałem nawet 200 osób.

Lotnisko w Babimoście – Plany na przyszłość

W planach jest rozwój siatki połączeń o kolejne kierunki europejskie. Trwają rozmowy z przewoźnikami lotniczymi, którzy są zainteresowani uruchomieniem połączeń z lubuskiego lotniska, m.in. na Ukrainę, czy do portów skandynawskich. Loty mogą być obsługiwane przez niskobudżetowych przewoźników lotniczych oraz PLL LOT.

📎  Wojewoda odwiedził Dom Dziecka w Skwierzynie

Plany rozwoju lotniska w Babimoście obejmują nie tylko rozwój siatki połączeń, ale również rozbudowę i przystosowanie infrastruktury lotniska do wzrastającej ilości obsługiwanych pasażerów. W dalszym ciągu brana jest pod uwagę rozbudowa siatki regularnych połączeń wakacyjnych i czarterowych o kolejnych touroperatorów i zwiększanie ilości destynacji. Planowane jest m.in. uruchomienie regularnego połączenia wakacyjnego z portem lotniczym w Chorwacji.

W 2021 roku rozpoczęły się prace zmierzające do budowy terminala odlotów w Porcie Lotniczym Zielona Góra/Babimost. Inwestycja dotyczy rozbudowy powierzchni terminala z obecnych 350 m2 o dodatkową powierzchnię 900 m2 i przyczyni się do wzrostu konkurencyjności w stosunku do innych regionalnych portów lotniczych. Dzięki temu lotnisko w Babimoście zwiększy nie tylko liczbę pasażerów ale też atrakcyjność inwestycyjną regionu.

📎  In vitro w Lubuskiem: Do programu zgłosiło się 114 par. Brak wolnych miejsc

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz