Zielonogórzanin Radosław Rademenez Blonkowski został Nieprzeciętnym 2021. Słuchacze przez cztery tygodnie oddali blisko 50 tysięcy głosów na 10 finalistów. Nazwisko zwycięzcy zostało ogłoszone podczas gali finałowej, której towarzyszył koncert Vito Bambino.

Zielonogórzanin Radosław Rademenez Blonkowski zwycięzcą plebiscytu Czwórki "Nieprzeciętni 2021"
Radosław Rademenez Blonkowski – fot. materiały prasowe Czwórka PR/zbiory prywatne

W czwartek, 24 czerwca, w studiu koncertowym radiowej Czwórki było gorąco nie tylko z powodu letnich upałów, ale także olbrzymich emocji, które towarzyszyły oczekującym na ogłoszenie nazwiska zwycięzcy plebiscytu „Nieprzeciętni 2021”. Tytuł ten, decyzją słuchaczy otrzymał Radosław Rademenez Blonkowski z Zielonej Góry.

Rademenez to emanujący pozytywną energią mc (konferansjer), muzyk i rekordzista Polski w najdłuższym freestyle’u bez przerwy. Rok po roku pokonywał nowe granice: 4 godziny w 2018 roku, 12 godzin w 2019 roku i 24 godziny w 2021 roku. Jest również instruktorem Breakingu, a nieskończone pokłady kreatywności i chęć realizacji pasji oraz nietuzinkowych wydarzeń dają mu moc do pokonywania wszystkich problemów.

Zobacz:   Zielonogórski drifter potrącił 15-latkę. Tym razem grzywna zaboli - sprawa trafi do sądu

Zwycięzca, poza statuetką i zaszczytnym tytułem „Nieprzeciętnego” 2021 otrzymał także wysokiej klasy laptopa oraz radioodbiornik cyfrowy. Z kolei dla każdego z finalistów Czwórka przygotowała nagrodę w postaci radia DAB+.

Czwartkową galę uświetnił koncert Vito Bambino, znanego słuchaczom Czwórki z audycji „Tłusty Czwartek”, którą prowadzi na zmianę z GrubSonem. Wydarzenie poprowadzili dziennikarze Czwórki: Kasia Dydo-Rosłoń i Kuba Marcinowicz. Transmisja odbyła się na stronie czworka.online oraz na profilu stacji na Facebooku.

O plebiscycie

„Nieprzeciętni”, to plebiscyt Czwórki, który ma na celu zaprezentowanie ludzi, którzy w swojej pracy, środowisku, robią rzeczy niebanalne, mają nietypowe zainteresowania. Spośród tegorocznych zgłoszeń, które spływały z całego kraju w dniach od 23 marca do 18 kwietnia, jury wybrało 10 finalistów. O tym, kto otrzyma tytuł „Nieprzeciętnego” decydowali słuchacze, oddając głosy na stronie internetowej czworka.online.