28 czerwca została podpisana umowa z wojewodą lubuskim wydłużająca okres funkcjonowania Szpitala Tymczasowego w Zielonej Górze do końca 2021 r.

Szpital Tymczasowy w Zielonej Górze będzie działał dłużej
Szpital tymczasowy w Zielonej Górze – fot. UMWL, lubuskie.pl

Szpital Tymczasowy w Zielonej Górze zabezpiecza 86 łóżek z przeznaczeniem dla pacjentów z podejrzeniem lub z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, w tym 30 miejsc leżących z respiratorem, tzw. łóżek respiratorowych, i 10 łóżek pediatrycznych.

Szpital Tymczasowy w Zielonej Górze będzie działał dłużej

Zielonogórska lecznica, której zadaniem jest leczenie chorych na koronawirusa to jeden z najnowocześniejszych szpitali tymczasowych, który powstał w Polsce. Docelowo będzie tam funkcjonowało Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. Jego budowa kosztowała 150 mln zł. Ponad 90 mln zł pochodziło z funduszy europejskich. Pozostałe środki pochodziły z samorządowego budżetu i budżetu państwa. Dodatkowo samorząd przeznaczył 15 mln zł na zakończenie inwestycji i 11,5 mln zł na sprzęt ratujący życie oraz na środki ochrony osobistej.To najlepiej wydane pieniądze – podkreśla marszałek Elżbieta Anna Polak

Zobacz:   Dane o bezrobociu w województwie lubuskim w 2022 roku: liczba bezrobotnych spadła

Przypomnijmy. Szpital Tymczasowy w Zielonej Górze dla chorych na COVID-19 działa od 7 grudnia 2020 r. Inicjatorką jego utworzenia w budowanym Centrum Zdrowia Matki i Dziecka była marszałek Elżbieta Anna Polak. Pomysł poparł wojewoda lubuski, a ostateczną decyzję w tej sprawie wydał Minister Zdrowia.