Jeśli nie jesteś w stanie dotrzeć do przychodni na codzienną rehabilitację, bo jesteś po zabiegu lub twój poziom sprawności ruchowej nie pozwala Ci pokonać wszystkich barier architektonicznych, to, czego potrzebujesz to rehabilitacja domowa NFZ. Warszawa oferuje szeroką gamę usług mobilnych fizjoterapeutów, którzy zajmują się zarówno ortopedią, pediatrią, neurologią czy uroginekologią.

Rehabilitacja domowa NFZ Warszawa, dlaczego warto skorzystać?
fot. materiały partnera

Jak przygotować się do wizyty domowej fizjoterapeuty?

Coraz więcej osób potrzebuje pomocy fizjoterapeuty a deficyt czasu lub stan pacjenta sprawia, że coraz częściej wybierana jest usługa mobilna, czyli rehabilitacja domowa NFZ. Warszawa to miasto, w którym niesamowicie popularna stała się taka forma świadczeń medycznych.

Kiedy do domu pacjenta zjawia się fizjoterapeuta ma ze sobą niezbędny sprzęt zarówno do badania pacjenta jak i przeprowadzenia ćwiczeń i terapii. Stół do rehabilitacji to jeden z najczęściej wykorzystywanych przez fizjoterapeutów sprzęt medyczny, oczywiście przenośny, lekki, ale o bardzo bezpiecznej konstrukcji.

Zobacz:   Otodom wyłonił najlepszych agentów i deweloperów w Polsce

Taki stół jest wykonany z aluminium, zdecydowanie rzadziej z drewna. Posiada on także silne linki zabezpieczające przed niekontrolowanym złożeniem się nóg. Takie łóżko medyczne jest w stanie udźwignąć między dwieście a trzysta kilogramów. Aby każdy pacjent nie miał problemu i poradził sobie z wejściem na stół, mają one również regulowaną wysokość.

Jeśli w trakcie programu rehabilitacyjnego wchodzi wykonywane są na przykład dynamiczne ćwiczenia i zmiany pozycji, to w ćwiczeniach używa się również specjalnych mat do ćwiczeń lub też materacy. Piłki rehabilitacyjne, plastry do kinesiotapingu, taśmy elastyczne i mnóstwo innych przyborów medycznych, również wykorzystuje się do ćwiczeń medycznych.

Jak przebiega rehabilitacja domowa NFZ w Warszawie?

Fizjoterapeuta zaczyna od rozmowy z pacjentem, na podstawie przygotowanych arkuszy kart pacjenta oraz swojego doświadczenia zawodowego, przeprowadza szczegółowy wywiad medyczny. W jego trakcie uzyskuje nie tylko informacje na temat stanu aparatu ruchu pacjenta, ale również chorób współistniejących, przebytych hospitalizacji, operacji i kontuzji.

Zobacz:   Puchar Tymbarku 2023: Regionalny finał już 15 i 16 maja w Lubsku

Wywiad medyczny jest pierwszym krokiem do postawienia odpowiedniej diagnozy funkcjonalnej na podstawie, której programowana będzie rehabilitacja. Im lepiej fizjoterapeuta usystematyzuje dolegliwości pacjenta w czasie i pod katem ich nasilenia tym będzie miał znacznie lepszy obraz, w jaki sposób pacjent, na co dzień funkcjonuje. To z kolei daje nam odpowiedź, co dla pacjenta jest istotne do osiągnięcia w dalszej terapii.

Po wywiadzie czas na szczegółowe badanie funkcjonalne pacjenta, które potwierdza lub wyklucza robocze diagnozy postawione przez fizjoterapeutę w trakcie wywiadu. Podczas badania specjalista sprawdza zakresy ruchomości stawów, siłę mięśniową, restrykcje, blizny pooperacyjne, wykonuje również testy prowokacyjne potwierdzające przypuszczenia fizjoterapeuty.

Zobacz:   48-latek zatrzymany za treści pedofilskie. Alarm podniosła matka jednej z dziewczynek do których pisał

Kolejnym krokiem jest omówienie z pacjentem wyników wywiadu oraz badania i na tej podstawie fizjoterapeuta przedstawia plan rehabilitacji. Jeśli pacjent go zaakceptuje oraz wyznaczone cele rehabilitacyjne czas na rozpoczęcie rehabilitacji domowej NFZ. Warszawa i jej konkurencyjność umożliwia wybranie dobrego, doświadczonego fizjoterapeuty.

Jak załatwić rehabilitację domową NFZ w Warszawie?

Wystarczy otrzymać odpowiednie skierowanie od lekarza medycyny, mogą to być lekarze o różnych specjalizacjach jak ortopedia, pediatria, neurologia, czy rehabilitacja. W takim skierowaniu znajdziemy informacje na temat rodzaju zabiegów oraz ich ilości. Po takiej wizycie należy telefonicznie skontaktować się z przychodnią świadczącą usługę rehabilitacji domowej NFZ. Warszawa zapewnia duży dostęp i mnoga ilość placówek. Mimo to kolejki bywają nawet kilku miesięczne, dlatego nie warto zwlekać i tymczasowo skorzystać z oferty prywatnej rehabilitacji domowej w Warszawie.

Komentarze