Wielkopolscy terytorialsi zapraszają na kolejną edycję szkoleń wojskowych, pod hasłem „Trenuj z wojskiem wiosna-lato”. To już trzecia edycja otwartego programu szkoleń wojskowych dla chętnych Polaków.

Szkolenia wojskowe dla każdego. Trwa rekrutacja na „Trenuj z wojskiem wiosna-lato”
fot. materiały prasowe

Szkolenia „Trenuj z wojskiem wiosna-lato” odbywają się w soboty, trwają 8 godzin i są prowadzone przez wojskowych instruktorów, którzy uczą podstawowych umiejętności wojskowych i obronnych, takich jak posługiwanie się bronią, walka wręcz, przetrwanie w trudnych warunkach, reagowanie na sygnały alarmowe i udzielanie pomocy medycznej.

Szkolenia są bezpłatne i prowadzone są przez najbardziej doświadczonych żołnierzy, często weteranów misji zagranicznych. Uczestnicy szkoleń otrzymują także wyżywienie i ubezpieczenie. Wszyscy obywatele polscy w wieku od 15 do 65 lat są zaproszeni do wzięcia udziału w tych szkoleniach.

Zobacz:   Otodom wyłonił najlepszych agentów i deweloperów w Polsce

Aby zapisać się na szkolenie, wystarczy wysłać maila na adres 12wbot.tzw@ron.mil.pl lub zadzwonić na numer 887 702 137 i podać swoje imię, nazwisko, wiek i numer kontaktowy. Szkolenia odbywają się w dwóch terminach: 29 kwietnia w Biedrusku i 24 czerwca w Pile. Podczas szkoleń uczestnicy mają okazję poznać piechotę lekką i karabinek MSBS Grot, a także poznać żołnierzy 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Organizatorzy zachęcają uczestników do zadbania o odpowiedni strój, taki jak strój sportowy i wygodne buty. Wypełnione ankiety należy dostarczyć na miejsce szkolenia.

Zobacz:   Kurs podoficerski SONDA - nauka dowodzenia drużyną

Oprócz szkoleń organizowane w Biedrusku i Pile, szkolenia „Trenuj z wojskiem wiosna-lato” odbywają się także w Poznaniu, gdzie prowadzone są przez CSWLąd Poznań oraz 31. blt Poznań-Krzesiny.

Komentarze