Mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego stali się częścią społeczności Pogromców Marnowania Jedzenia dzięki Too Good To Go! W aplikacji dostępne są już pyszne paczki niespodzianki z gorzowskich restauracji, kawiarni, sklepów i cukierni, z produktami w bardzo przystępnej cenie. A to wszystko po to, by uratować posiłki, których nie udało się sprzedać danego dnia.

TooGoodToGo
fot. materiały prasowe, Too Good To Go

Długo wyczekiwana, rewolucyjna aplikacja do walki z marnowaniem jedzenia wreszcie oficjalnie zainaugurowała w Gorzowie Wielkopolskim. W regionie startuje Too Good To Go, dające szansę na uratowanie wielu smacznych posiłków. Od dawna w mieście prężnie działają Banki Żywności, a kiedy tylko Gorzowianie zauważą w swoich domach nadwyżki jedzenia udają się z nimi do lodówek społecznych. Te najpopularniejsze zwłaszcza w okresie świątecznym znajdują się w Stowarzyszeniu Klub Abstynenta oraz w Towarzystwie Pomocy im. Świętego Brata Alberta. Od teraz mieszkańcy miasta zyskali kolejną możliwość, a restauratorzy okazję, aby zapoznać szersze grono klientów ze swoją ofertą.

Too Good To Go to narzędzie dla każdego posiadacza smartfona łączące mieszkańców miasta i okolic z ulubionymi lokalami, które na koniec dnia przygotują pyszną paczkę-niespodziankę ze świeżą, niesprzedaną danego dnia żywnością. Aplikacja pomaga nie tylko zagospodarować nadwyżkę jedzenia, ale również wspiera branżę gastronomiczną, aby ograniczać straty i zyskać nowych klientów. Gorzów Wielkopolski to już kolejne miasto na mapie Polski, gdzie można uratować przepyszne posiłki. Z Too Good To Go można również korzystać w Płocku, Radomiu, Białymstoku, Opolu, Olsztynie, Elblągu, Toruniu, Bydgoszczy, Rzeszowie, Katowicach, Bielsku – Białej, Wrocławiu, Łodzi, Trójmieście, Warszawie, Krakowie, Szczecinie i Poznaniu.

Zobacz:   6. Narodowy Dzień Tenisa za nami

Wśród miejsc, które dołączyły do rewolucji z Too Good To Go w Gorzowie Wlkp., znalazły się: Pierogarnia Łasuch, Babeczki i cukiereczki, Kawiarnia Trzy Światy, Niebo w mieście, Bar u Bartosza, Dzień dobry cafe, Łubu Dubu, Obiad z okienka, Catering Piotr Kisson, Kawiarnia Hamak, Czart Pub&Restaurant, Współdzielnia.

– Dlaczego zdecydowaliśmy się dołączyć do Too Good To Go? Bardzo bliska jest nam idea zero waste, nasze menu jest tak przemyślane, a procesy technologiczne tak opracowane – by nie generować strat w żywności. W naszych paczkach zapewne znajdą się zarówno nowości, ale też potrawy sezonowe i produkty spoza karty, bo nigdy do końca nie wiadomo, co danego dnia zostanie. – mówi Patrycja Gurgul, manager Restauracji Łubu Dubu.

Zobacz:   Groził, że skoczy z mostu. Zrezygnował po rozmowie z policjantem

Warto przypomnieć, że problem wyrzucania żywności dotyczy każdego z nas. Jak wskazują najnowsze badania w ramach projektu PROM, rocznie marnujemy 4,8 mln ton jedzenia! Oznacza to, że w Polsce w każdej sekundzie przez cały rok wyrzucanych do kosza jest blisko 153 kilogramy żywności w całym łańcuchu, z czego aż 92 kg w polskich domach – czyli zawrotne 60%. Na całym świecie w każdej sekundzie 51 ton jedzenia ląduje w koszu, co nie jest bez znaczenia dla środowiska. Produkcja każdego produktu żywnościowego zużywa określoną ilość wody i energii. Wraz z wyrzucanym posiłkiem marnujemy również naturalne zasoby naszej planety oraz narażamy ją na niepotrzebną emisję CO₂. Aż 8-10% globalnej emisji gazów cieplarnianych ma swoje źródło w zmarnowanym jedzeniu.

Zobacz:   Nocny Pościg w Gorzowie: Nietrzeźwy kierowca Zatrzymany po brawurowej ucieczce. Był poszukiwany

Każda uratowana paczka-niespodzianka, to ekwiwalent 2,5 kg niezmarnowanej emisji CO2. W ciągu dwuletniej działalności użytkownicy aplikacji uratowali prawie 2 000 000 posiłków, nie marnując tym samym 5 000 000 kg CO2. To tyle ile wyemitowałby samolot, wykonując 990 lotów dookoła świata.

Witamy Gorzów Wielkopolski na pokładzie Too Good To Go! Od dzisiaj grono Pogromców Marnowania Jedzenia powiększa się o mieszkańców miasta. Jestem pewna, że zrobimy wiele dobrego dla idei niemarnowania żywności i wspólnie uratujemy tony pysznego jedzenia. – mówi Anna Kurnatowska, Country Managerka Too Good To Go.

Aby dołączyć swój biznes do rewolucji w niemarnowaniu, wystarczy wejść na stronę internetową aplikacji.