Pola pokaźnych rozmiarów wymagają użycia specjalnych urządzeń. Dzięki nim wykonanie każdej pracy będzie skuteczniejsze i szybsze. Do maszyn, których nie powinno zabraknąć w żadnym przedsiębiorstwie komunalnym i gospodarstwie rolnym, zaliczamy kosiarki bijakowe. Zastanawiasz się, jak wybrać funkcjonalną i wielozadaniową maszynę? Czytaj dalej i dowiedz się, gdzie można ją kupić!

Jak wybrać i gdzie kupić najlepsze kosiarki bijakowe? Znamy odpowiedź!
fot. materiały partnera

Do czego służy kosiarka bijakowa?

Cechą charakterystyczną, która wyróżnia kosiarki bijakowe na tle innych sprzętów o podobnych właściwościach, są bijaki, czyli narzędzia tnące umieszczone na wale tnącym. W zależności od tego, na jaki model się zdecydujesz, maszyna może być wyposażona w kilka lub nawet kilkadziesiąt bijaków. Kosiarki bijakowe wykorzystuje się do koszenia, rozbijania trawy i mulczowania. Co ważne, kosiarka tego typu nie tnie roślin na długie kłosy – bijaki rozdrabniają trawy na krótkie fragmenty, które rozrzucane są za maszyną. Kosiarki bijakowe z reguły mocuje się do ciągnika lub koparki – urządzenia te muszą być jednak wyposażone w specjalne zaczepy. Mimo imponujących rozmiarów działają bardzo precyzyjnie.

Zobacz:   Zobacz, czym powinna charakteryzować się wysokiej jakości automatyka (szafy sterownicze)

Jakie parametry kosiarek bijakowych mają znaczenie?

Zakup kosiarki bijakowej to inwestycja – powinna być dobrze przemyślana. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając ten sprzęt? Jednym z najważniejszych aspektów, które mają znaczenie przy zakupie, jest średnica wału koszącego – musi być dopasowana do charakteru prac, jakie zamierzasz wykonywać przy pomocy tego urządzenia. Niezwykle istotna jest też jakość narzędzi tnących – to elementy poddawane intensywnej eksploatacji. Upewnij się więc, że noże zostały wykonane z najwyższej jakości tworzyw.

Miej też na uwadze, że kosiarki bijakowe w dużym stopniu obciążają silnik ciągnika, do którego są przymocowane. Nieprawidłowo dopasowane mogą przyczynić się do jego szybszego wyeksploatowania. Ważne są także warunki, w jakich maszyna będzie pracować – istotna jest przede wszystkim wysokość traw.

Zobacz:   Sukienki sweterkowe, czyli sposób na kobiecy look bez względu na pogodę – poznaj ich zalety!

Gdzie warto kupić kosiarki bijakowe?

Kosiarki bijakowe to wydajne i wielozadaniowe urządzenia. Nie powinno ich zabraknąć w nowoczesnych gospodarstwach rolnych i przedsiębiorstwach zajmujących się utrzymaniem dróg. Zakup kosiarki bijakowej to niemały wydatek. Wybierając model dla siebie, zwróć przede wszystkim uwagę na jakość. Zarówno obudowa, jak i narzędzia tnące powinny być niezawodne i przygotowane do zadań specjalnych. Poszukujesz solidnego rozwiązania w tym obszarze? Zatem koniecznie zapoznaj się z ofertą e-sklepu Agromex – w kategorii: https://sklep.agromex-az.pl/maszyny-komunalne-letnie-kosiarki-bijakowe firma udostępniła niezawodne kosiarki bijakowe od renomowanego producenta Pronar. Ich niekwestionowane atuty to ponadprzeciętna jakość i doskonałe parametry techniczne. Przed dokonaniem zakupu postaraj się też sprawdzić, jakie opinie o przedsiębiorstwie mają inni użytkownicy – klienci coraz chętniej dzielą się swoimi doświadczeniami zakupowymi w sieci.

Komentarze