Budowa pawilonu dla Hematologii oraz Anestezjologii i Intensywnej Terapii w gorzowskiej lecznicy idzie pełną parą. – Dzięki rozbudowie szpital poprawi jakość leczenia – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

hematologia
fot. Pexels/Pixabay

Trwa budowa pawilonu dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Oddziału Hematologii oraz Banku Komórek Macierzystych – to jedno z najważniejszych zadań dla gorzowskiego szpitala na najbliższe lata. Dzięki rozbudowie lecznica nie tylko poprawi jakość leczenia najciężej chorych pacjentów, warunki pobytu pacjentów oraz pracy personelu, ale też spełni wymogi rozporządzenia ministra zdrowia z 20 grudnia 2012 r. w sprawie standardów postępowania medycznego w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. – Ta inwestycja jest niezwykle potrzebna. Chodzi nam o zwiększanie dostępności do leczenia i spełnianie standardów europejskich – podkreślała marszałek Elżbieta Anna Polak.

Zobacz:   Koncert ABBA Symfonicznie w Gorzowie Wlkp.

Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu zarząd województwa podjął decyzję o przekazaniu dodatkowych 5,5 mln zł na zadanie pn. „Rozbudowa Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o. o budynek Oddziału Anestezjologii Intensywnej Terapii, Oddziału Hematologii oraz Banku Komórek Macierzystych„. Dzięki temu zmniejszy się wkład własny szpitala, a szpital środki wykorzysta na inne zadania, m.in. na utworzenie pracowni żywienia pozajelitowego, przebudowę pomieszczeń w budynku pralni ze zmianą sposobu użytkowania – na potrzeby centrum logistycznego oraz Szkoły Rodzenia, rozbudowę izby przyjęć planowanych, rozbudowę Szpitala o Dzienny Pododdział Chemioterapii, zmianę konwencjonalnego zasilania w ciepło i energię elektryczną.

Zobacz:   Nietrzeźwy kierowca zatrzymany dzięki czujności policjanta po służbie. Wcześniej spowodował kolizję

Całkowita wartość inwestycji wynosi 39,9 mln zł. Na ten cel już wcześniej zapisano 18 mln zł – 8 mln zł w tym roku, 5 mln zł w 2021 i 5 mln zł w 2022 r. Po aktualnej decyzji zarządu na 2021 rok będzie to 10,5 mln zł.