Wydawałoby się, że wyjeżdżać w teren mogą jedynie wozy strażackie. Okazuje się jednak, iż wielu z nas żyje w błędzie. W ostatnich dniach stycznia Remi Juśkiewicz udowodnił, iż istnieje coś takiego jak mobilna REMIza

REMIza na wyjeździe
„REMIza” na wyjeździe – fot. materiału autora, Agnieszka Kuchnia-Wołosiewicz

Końcówka miesiąca dla muzyka i jego przyjaciela, Krzysztofa Kosińskiego, to upragnione granie na żywo. Po wielu miesiącach, by nie powiedzieć, niemal dwóch latach, Remiemu w końcu udało się spotkać z publicznością w Polsce.

W ostatnich dniach stycznia recitale odbyły się w: Teatrze Miejskim w Inowrocławiu (w ramach WOŚP), Galerii Farna 6 w Inowrocławiu, Domu Kultury w Wierzchosławicach, Domu Klahra – Kawiarnii Artystycznej w Lądku Zdroju, Klubie Liryka w Bielawie oraz we Wrocławiu u Pieśniarzy, skąd koncert transmitowany był przez red. muz. Sławka Orwata w Radio Wnet. Natomiast we wspomnianej Galerii u Leonarda Franciszka Berendta zawisła płyta muzyka, a recitalu na żywo słuchać mogli również widzowie REMIzy (odc. 40).

Zobacz:   6. Narodowy Dzień Tenisa za nami

W każdym z tych miejsc repertuar muzyka zachwycił widownię – było wspólne śpiewanie i bisy; część osób doskonale znała już piosenki Remiego z jego audycji REMIza (wcześniej Piosenki na koniec tygodnia). Obecnie artysta szczęśliwie powrócił do Londynu, który przywitał go piękną, wprost wiosenną pogodą, i gdzie już 12 lutego o godzinie 19 zagra wraz z zaproszonymi gośćmi dla Polonii w Lewisham Polish Centre.

Audycję muzyczno-kulturalną REMIza można oglądać w każdą niedzielę o godz. 21:30 na FB i YouTube. W najbliższym odcinku, 6 lutego 2022 roku, gościem muzycznym będzie Robert Kasprzycki, a literackim Lech Baczyński – czyli klimaty mocno krakowskie.

Zobacz:   6. Narodowy Dzień Tenisa za nami