Dwanaścioro młodych ludzi w pierwszym tygodniu saksońskich wakacji wyruszyło w artystyczną podróż odkrywczą pod opieką dwóch nauczycieli tańca i rytmiki, Riccardo Neumanna (bailaThea) i Torstena Bählera (PROjektART). H2Plastik to obiecujący tytuł sztuki teatru tańca, którego premiera odbędzie się w 1 sierpnia w Zoo Görlitz.

H2Plastik
H2Plastik. Taniec przeciwko plastikowi. Materiały prasowe – fot. Paul Glaser

Taniec oraz muzyka w wyjątkowy sposób nawiązują do wody, podstawowego budulca wszelkiego życia oraz plastiku, obecnie niestety także prawie tak samo wszechobecnego. – Cieszymy się, że projekt w końcu mógł się odbyć! – komentuje pedagog z zoo Isa Plath.

Realizacja projektu była zaplanowana na 2020 rok, z wiadomych przyczyn plany organizatorów projektu pokrzyżowały się. Temat wody oraz redukcji plastiku od dawna jest bardzo istotny dla Naszego Zoo. Wielu naszych gości prawdopodobnie zna „wodne radio” w toaletach przy Korytkowie, bądź zastanawiało się dlaczego zamiast plastikowych sztućców podawane są drewniane. Było to tylko jedynie kwestią czasu, aby te dwa tematy, które są tak ściśle ze sobą powiązane, zostały opracowane artystycznie. A rezultat z pewnością będzie ucztą dla oczu.

Zobacz:   Od A jak ara do Z jak złotogłowa marmozeta. Inwentaryzacja zwierząt w Zoo Görlitz-Zgorzelec

Przedstawienie odbędzie się na scenie w Dolinie Łużyckiej i jest bezpłatne dla gości, którzy tego dnia odwiedzą Nasze Zoo w ramach regularnego biletu wstępu. Projekt H2Plastik finansowany jest przez Aktion Mensch.