Na Wielkanoc w Zoo Görlitz na gości oczekuje masa gier, zabaw oraz bliskich spotkań ze zwierzętami. Moc Wielkanocnych atrakcji czeka na odwiedzających ten przygraniczny ogród zoologiczny od 15 do 18 kwietnia.

Wielkanoc w Zoo Görlitz
Materiały prasowe – fot. zoo-goerlitz.de, C. Hammer

Program w ramach Świąt Wielkanocnych, każdego dnia od Wielkiego Piątku do Poniedziałku Wielkanocnego, przewiduje szukanie wielkanocnych jaj oraz malowanie twarzy dla najmłodszych gości, a także wyścig taczek z obornikiem dla każdego. Spragnieni wiedzy, dowiedzą się ciekawostek ze świata mieszkańców zoo podczas prezentacji zwierząt. Każdego dnia na bliskie spotkania czekają liczne pisklęta oraz młode króliki.  

Zobacz:   Oddaj dynie dla zoo

Wielkanoc w Zoo

Dodatkowo, w programie Wielkanocnego Święta znajdziemy codziennie dodatkowe atrakcje. I tak na Wielki Piątek zaplanowano uroczyste uruchomienie fontanny w stawie Doliny Łużyckiej. Jessi, z animacjami dla najmłodszych i nie tylko, zapewni wspaniałą zabawę tańcami oraz muzyką w Wielką Sobotę. Jens Schröter z Schlaurother Bienen osłodzi świąteczną niedzielę wystawiając produkty z własnej pasieki. A w Lany Poniedziałek program urozmaici koszykarski klub z Görlitz „Squirrels”.

Napoje oraz pyszne potrawy z własnego baru „Korytkowo”, będą kulinarnym dopełnieniem wielkanocnej wycieczki. Warto zaznaczyć, że Zoo zastrzega sobie prawo do zmiany programu, w przypadku złej pogody.