Nowy projekt Żarskiego Domu Kultury ma wyeliminować utrudnienia w dostępie do edukacji i zasobów kulturalnych. Arsenał Kultury bo tak nazywa się nowa platforma ŻDK, ma pomóc w upowszechnianiu zasobów kulturalnych online.

arsenał kultury
fot. Pixabay/ŻDK/Regioneo

Autorzy kierują swój projekt do wszystkich osób, które czują się zalane falą poleceń wartościowych treści w Internecie i – jak sami piszą – dla tych którzy uwierzyli za Sokratesem, że naprawdę już nic nie wiedzą.

Arsenał Kultury to zbiór treści w nowym formacie, w którym będzie można nie tylko aktywnie zgłębić tajniki kultury ale także ją tworzyć – nagrywać, pisać, fotografować, recytować. Choć baza jest jeszcze uboga i zawiera zaledwie kilka pozycji m.in. Podręcznik recytacji Alicji Wróbel, Podręcznik fotografii Pawła Janczaruka czy podpowiedzi Anity Osek jak zostać krytykiem i badaczem literatury na własnym vlogu literackim to należy spodziewać się, że wkrótce wzbogaci się o nowe propozycje. Autorzy platformy przygotowali bowiem więcej kategorii. które czekają na zapełnienie – oprócz teatru, fotografi czy literatury znajdziemy również takie dziedziny jak plastyka, film oraz muzyka.

Zobacz:   Wojciech Sikora o kulisach roli w filmie "Miłość, sex & pandemia" inspiracjach i planach na 2023 rok [wywiad]

Sama nazwa Arsenał Kultury również nie została wybrana przypadkowo. „Ars” to sztuka, „e” internet a „nał” nawiązuje do angielskiego słowa NOW, które po polsku oznacza TERAZ. Platforma ma więc stać się miejscem prowadzenia edukacji artystycznej, gromadzenia w sieci zasobów kultury i interakcji z uczestnikami.