Majówka to okazja, aby spędzić więcej czasu z rodziną, a zoo to idealny cel wycieczki na aktywny wypoczynek dla miłośników zwierząt oraz przyrody, zarówno młodszych jak i starszych. Majówka w Zoo Görlitz-Zgorzelec jest na wyciągnięcie ręki.

Majówka w zoo
Materiały prasowe – fot. zoo-goerlitz.de

Majówka w Zoo Görlitz-Zgorzelec

W goerlitzkim zoo można nakarmić jeżozwierza, krowę, świstaka, osiołka i inne zwierzęta, pokarmem przygotowanym przez opiekunów zwierząt. Spojrzeć w oczy wielbłądowi, odwiedzając wioskę tybetańską, w której od kilku tygodni hasają młode wielbłądy Jengis i Faruk.

Wiosna to czas, kiedy roi się od młodych zwierząt, oprócz kózek, owieczek, piskląt, być może uda się odkryć kolejne młode zwierzęta, jak na przykład zaglądające z torby mamy potomstwo kangura lub inne, o których na chwilę obecną wiedzą tylko opiekunowie zwierząt. W zagrodzie wiejskiej młode zwierzęta hasają razem z dziećmi naszych gości, które mają okazję masować kozy, owce i alpaki specjalnymi szczotkami do masażu lub spróbować pracy opiekuna zwierząt.

Zobacz:   Festyn w ZOO Görlitz

Majówka w zoo to okazja, aby spędzić więcej czasu z rodziną. Teren zoo to uroczy park z bogatą roślinnością, w którym odpoczynek znają także osoby pragnące odpocząć obcując z przyrodą i zwierzętami, na ławkach znajdujących się w cieniu drzew z widokiem na wybiegi zwierząt. Kulinarnym dopełnieniem majowej wycieczki do zoo będzie wizyta w bistrze „Korytkowo”. Podczas kiedy rodzice będą rozkoszować się kawą i ciastem, dzieci mogą hasać na położonym obok, nagrodzonym przez UNESCO, mlecznym placu zabaw, wydoić drewnianą krowę, przejechać się drewnianym traktorem, pomiziać króliki w „Świecie Królików” lub szukać przygody w „Stodole Odkrywców”.

Zobacz:   Festyn w ZOO Görlitz

Pory publicznego karmienia zwierząt: 9:45 makak rezus, 10:00 i 14:45 panda czerwona, 15:00 szop i wydra, 15:15 koziorożce alpejskie. 
Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec czynne jest przez cały rok, w maju od godz. od 9:00 do 18:00. Obecnie do zoo można wejść bez dodatkowych, pandemicznych obostrzeń. Serwis w zoo, tablice informacyjne przy wybiegach zwierząt oraz inne także w języku polskim.