Wieloletnie kwiaty pozwalają na optymalne i wygodne zorganizowanie ogrodu.

Byliny w ogrodzie
Kwiaty wieloletnie do ogrodu. Materiał promocyjny partnera – fot. domisad.pl

Wystarczy wybrać tylko kilka odmian o różnych okresach kwitnienia, aby ten zawsze wyglądał pięknie. Niektóre rośliny zachwycają swoim wyglądem wczesną wiosną, inne późną jesienią. A wysokie suszone kwiaty pięknie prezentują się na śniegu. Oto kilka kwiatów wieloletnich, na które powinien zwrócić uwagę każdy ogrodnik.

Colchicum

Delikatny z wyglądu, ale odporny colchicum kwitnie, gdy wszystkie inne kwiaty ogrodowe już szykują się do zimy. Niektóre z jego odmian zanikają dopiero w listopadzie. Lubi – słońce lub półcień, przepuszczalną lekką i suchą glebę dla. Colchicum sadzi się w rabatkach, wiszących pojemnikach, ogrodach skalnych, trawnikach.

Krokusy i Hiacynty

Krokusy to chyba najsłynniejsze byliny wieloletnie. Ta nazwa jest znana każdemu, kto lubi rośliny. Jako pierwsze w ogrodach pojawiają się niskie krokusy, które zanikają dopiero w maju. Niektóre gatunki kwitną jesienią. Dobrze rośnie w pełnym słońcu i półcieniu. Jeśli chodzi o glebę, to prawie nie ma wymagań.

Hiacynt kwitnie w kwietniu i cieszy nas swoim wyglądem i aromatem do czerwca (w zależności od odmiany). Te kwiaty wieloletnie można sadzić w ciepłym, nasłonecznionym miejscu lub w lekkim zacienieniu późnym latem i wczesną jesienią.

Lilia i Barwinek

Jesteśmy przyzwyczajeni do oglądania tych pięknych bylin w lesie, ale możesz również stworzyć śnieżnobiałą polanę z ich wykorzystaniem w przydomowym ogródku. Konwalie kwitną w maju. Następnie pojawiają się trujące, czerwone jagody. Te wieloletnie kwiaty ogrodowe wymagają jednak dobrej jakości gleby.

Jeśli zaś szukasz kochających cień, wieloletnich kwiatów, które będą szybko rosły, posadź barwinki. Jest to nisko rosnąca roślina, która kwitnie w kwietniu-maju.

Astilba

Uwielbia rozrzedzone światło i wilgoć. Niektóre odmiany osiągają 120 cm wysokości. Pięknie wygląda i z powodzeniem zapuszcza korzenie w cieniu drzew, przy zbiornikach wodnych, na rabatach kwiatowych. Gatunki nisko rosnące uprawiane są w pojemnikach.

Pelargonia i Nasturcja

Chętnie rośnie w zacienionych miejscach. Może być stosowana w kompozycjach przygranicznych, skalniakach, ogrodach skalnych, wzdłuż krzewów. W zależności od odmiany kwitnie od maja do września.

Nasturcja to roślina pnąca kwitnąca od wczesnego lata do pierwszych przymrozków. Nasturcja uwielbia oświetlone, spokojne miejsca i lekką glebę, w której nie zalega woda.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz