Denerwuje Cię widok ciągnących się po podłodze kabli? Masz wrażenie, że zaburzają one porządek w Twoim mieszkaniu? Oploty na kable mogą być rozwiązaniem idealnym dla Ciebie!

Wyjaśniamy, dlaczego warto kupić oplot na kable
Oplot na kable. Materiał promocyjny partnera – fot. opaskikablowe.pl

Czym są oploty na kable?

Oploty to nic innego jak osłonki na kable, które wyglądają zazwyczaj jak plecionka ze sztucznego tworzywa. Bardzo często spotykane są w czarnym lub białym kolorze, ale coraz popularniejsze stają się również różnobarwne oploty, dostosowane do wystroju pokoju albo biura. Niektóre oploty przypominają także wyglądem spiralną rurę. Jak założyć oplot? Otóż wystarczy, że owiniesz go wokół pęku przewodów.

Jaką funkcję pełni oplot na kable?

Główną rolą, jaką ma pełnić oplot na kable, jest ich ochrona oraz bezpieczeństwo użytkowania. Oploty zalecane są zwłaszcza do domów, w których mieszkają małe dzieci i zwierzęta. Zabawa nieosłoniętymi kablami może skończyć się tragicznie, warto więc zawczasu pomyśleć o bezpieczeństwie. Poza tym ochronki na kable mogą znacznie przedłużyć ich żywotność, zapobiegać przecieraniu się, czy urwaniu. Ciągłe nadeptywanie na kable lub najeżdżanie na nie kółkami od obrotowych foteli może doprowadzić do szybkiego zniszczenia. Specjalna otoczka gwarantuje im ochronę również od przypadkowego przecięcia, czy zerwania, toteż zastosuj je szczególnie tam, gdzie w pobliżu są ostre przedmioty. Oploty mogą także służyć oddzieleniu od siebie i rozróżnieniu poszczególnych grup kabli. Jest to szczególnie przydatne w pomieszczeniach z dużą liczbą urządzeń elektrycznych.

Oploty na kable a estetyka

Poza względami bezpieczeństwa, oploty mogą także pełnić czysto estetyczną rolę. Odpowiednie dopasowanie ich do wystroju wnętrza, może doskonale uzupełnić jego wygląd, nadając mu nowoczesnego charakteru. Poza tym pęki kabli nie prezentują się zbyt dobrze i sprawiają wrażenie bałaganu. Nie ma nic gorszego niż kłębiące się przewody w salonie, a bywa ich dużo, jeżeli korzystasz z różnych sprzętów. Telewizory, dekodery, routery, konsole, głośniki. Czasami pewnie sam już nie wiesz, który kabel jest od jakiego urządzenia. Dzięki oplotom będziesz mieć wszystko w jednym miejscu, bez zastanawiania się, gdzie ukryć długie przewody. O wiele łatwiejsze okaże się również sprzątanie, zwłaszcza odkurzanie. Często zdarza się, że robot sprzątający zaplątuje się w kable i wyłącza. Wreszcie pozbędziesz się tego problemu.

Jak widzisz, stosowanie oplotów na kable niesie ze sobą bardzo dużo korzyści. Gwarantują one bezpieczeństwo, ochronę przed uszkodzeniami, a także pozwalają pozbyć się niepotrzebnego bałaganu.