Twoja pociecha wchodzi w czas dorastania? Przed Tobą jako rodzicem bardzo ważne zadanie dostrzeżenia oraz nadążenia za tym procesem. Pierwsze, od czego możesz zacząć to przearanżowanie pokoju Twojego dziecka. Doceni to każdy nastolatek, zarówno chłopak, jak i dziewczyna. Poznaj nasze wskazówki, które pomogą Ci zaprojektować funkcjonalną i praktyczną przestrzeń z wykorzystaniem nowoczesnych zestawów mebli młodzieżowych.

Jaki zestaw mebli młodzieżowych wybrać do pokoju nastolatka? Zainspiruj się!
fot. segameble.pl

Dlaczego powinno się zmienić aranżację pokoju z dziecięcej na młodzieżową?

W życiu każdego młodego człowieka przychodzi moment, w którym swoje do tej pory ulubione zabawki chętnie zamieniłby na akcesoria do nowego hobby, a także bez żalu pozbyłby się zbyt dziecinnych na jego bądź jej wiek mebli. Enklawa, jaką jest pokój Twojego nastolatka, to przestrzeń, do której powinien chętnie wracać po całym dniu spędzonym na najróżniejszych aktywnościach. Dlatego musi ona odpowiadać aktualnym potrzebom dopasowanym do jego wieku oraz temperamentu, aby się w niej odnalazł.

Zobacz:   Sprawdź, do czego służą obrzeża ogrodowe

Postaw na nowoczesne wzornictwo!

Zestaw mebli młodzieżowych to gwarancja, że każdy element będzie ze sobą współgrał. Tak stworzona aranżacja pozwoli na spójne zagospodarowanie całości pokoju. Najlepiej, gdyby w procesie projektowania towarzyszył Ci Twój nastolatek. Wówczas możesz mieć pewność, że wybrane meble przypadną mu do gustu. Jeżeli Twoja pociecha stawia na mocny kolor ścian, to wówczas świetnie sprawdzą się meble w kolorze kontrastowym np. białym z ciekawymi uchwytami albo nóżkami. Drewniane wzory będą doskonale pasować do stylu boho, czyli idealnie sprawdzą się w pokoju dziewczęcym. Chłopcy z pewnością docenią możliwość wyrażenia siebie poprzez niecodzienne wzornictwo. Niewątpliwie w takim przypadku sprawdzą się fronty imitujące beton.

Zobacz:   Sprawdź, do czego służą obrzeża ogrodowe

Co powinno się znaleźć w zestawie mebli młodzieżowych?

Wybierając zestaw mebli młodzieżowych, zwróć uwagę na to, co wchodzi w jego skład. W dobrym zestawie znajdzie się z pewnością pojemna szafa, biurko, a także regał. Do takiej konfiguracji wystarczy dobrać już tylko łóżko, a także komodę i aranżacja gotowa. Oczywiście sprawdź również materiał, z którego wykonane są meble. Im solidniejszy, tym dłużej Ci one posłużą. Dobrze sprawować się będzie gruba laminowana płyta, zapewniająca stabilność całej konstrukcji, a także doskonały wygląd na lata. Ustaw meble tak, aby do każdego z nich był swobodny dostęp. Biurko najlepiej sprawdzi się na ścianie przy oknie, a szafa w pobliżu drzwi wejściowych. Pamiętaj przy tym, że w aranżacji często mniej znaczy więcej.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz