Poszukujesz sposobu na upiększenie swojego ogrodu? Chcesz, aby otoczenie tętniło życiem cały rok? Powinieneś zatem rozważyć posadzenie iglaków. Ich dostojna forma i uniwersalne zastosowanie sprawiają, że pasują zarówno do mniejszych, jak i większych ogrodów. Dlaczego warto uwzględnić je w aranżacji? Jakie iglaki do ogrodu sprawdzą się najlepiej? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Iglaki do ogrodu
fot. ogrodkowy.pl

Dlaczego warto posadzić iglaki w ogrodzie?

Iglaki chętnie sadzi się w ogrodach ze względu na ich wszechstronne zastosowanie i dużą różnorodność – wiele kształtów, wielkości, a nawet barw igieł pozwala na tworzenie nieszablonowych kompozycji. Z powodzeniem możesz sadzić je pojedynczo lub w kolumnach – możliwości urządzenia przestrzeni z ich pomocą jest nieskończenie wiele. Nie można odmówić im elegancji – doskonale podkreślą każdą przestrzeń, niezależnie od tego, jakie rośliny w niej dominują. Co ważne, ogród z iglakami zachwyca w każdą porę roku – większość z nich jest zimozielona i wytrzymała, w związku z czym niskie temperatury nie są im straszne. Iglaki do ogrodu są także stosunkowo łatwe w pielęgnacji i nie mają dużych wymagań dotyczących gleby. Choć większość przedstawicieli tego gatunku nie wymaga przycinania, to warto zaznaczyć, że w razie potrzeby doskonale je znoszą.

Zobacz:   Targi Rolnicze AGRO TARG w Kalsku

Na jakie iglaki do ogrodu warto zwrócić uwagę?

Zakładasz swój pierwszy ogród? A może jesteś zaawansowanym ogrodnikiem? Niezależnie od tego, do której grupy się zaliczasz, wybór iglaków na rynku jest ogromny, dzięki czemu zrealizujesz niemal każdy swój pomysł na nietuzinkową kompozycję, bez względu na poziom Twojego doświadczenia. Iglaki do ogrodu doskonale prezentują się w towarzystwie kolorowych bylin oraz kwiatowych lub liściastych krzewów.

Na jakie iglaki do ogrodu warto się zdecydować? Wiele zależy od ich przeznaczenia. W przypadku aranżacji ogrodu skalnego doskonale sprawdzi się m.in. świerk biały – to wybitny okaz o stożkowatym przekroju. Dostępny jest np. w ofercie e-sklepu Ogródkowy. Jałowiec pospolity z kolei dobrze prezentuje się w zwartych kolumnach i może pełnić funkcję żywopłotu. Poszukujesz ozdoby oczka wodnego? Wybierz mikrobiotę syberyjską. Pamiętaj, że w tworzeniu kompozycji z iglaków nie ma sztywnych reguł – kieruj się wyobraźnią!