Meble metalowe loft od dobrych kilku lat nie wychodzą z mody. Są proste, surowe, wręcz minimalistyczne, wykonane z naturalnego drewna i metali. Dlatego cechuje je bardzo duża wytrzymałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. W jakich pomieszczeniach sprawdzają się najlepiej? Kiedy warto w nie zainwestować?

Czym charakteryzują się meble metalowe loft?
fot. materiały partnera

Krótka charakterystyka stylu industrialnego

Styl industrialny powstał w połowie XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Był to sposób urządzania mieszkań w pofabrycznych przestrzeniach. Z czasem bardzo zyskał na popularności. Architekci i projektanci zaczęli doceniać surowe wnętrza. 

Styl industrialny ma kilka cech charakterystycznych:

  • jego wzornictwo nawiązuje do starych przestrzeni przemysłowych,
  • łączy w sobie elementy nowoczesne i stare, 
  • cechuje go stonowana kolorystyka, oparta na szarościach i beżach,
  • stosowane są w tym przypadku surowe materiały,
  • pomieszczenia na ogół mają układ otwarty,
  • meble i dodatki są proste, minimalistyczne,
  • duże znaczenie ma światło naturalne i sztuczne. 
Zobacz:   Wolnostojąca kabina prysznicowa – dlaczego warto ją wybrać? Poznaj jej 3 najważniejsze zalety

Jakie są meble metalowe loft?

Meble metalowe loft mają swój charakterystyczny, niepowtarzalny styl. Bardzo często wykonywane są z naturalnego drewna i metalu malowanego proszkowo. Tak jest w przypadku mebli dostępnych w sklepie internetowym sw-design.pl. Są to różnego rodzaju komody, łóżka, biurka, stoliki, stoły, półki czy regały.

Meble metalowe loft powinny w sobie łączyć minimalizm i szlachetną formę. Z założenia mają zachwycać wysoką jakością wykonania, być solidne i bardzo trwałe. Wbrew pozorom doskonale sprawdzają się nie tylko w okazałych przestrzeniach fabrycznych. Czasem stosuje się je we wnętrzach utrzymanych w stylistyce nowoczesnej i skandynawskiej. Są bowiem naprawdę uniwersalne. 

Komentarze