Urządzasz łazienkę? Aranżacja tego wnętrza jest niemałym wyzwaniem. Wyposażenie pomieszczenia powinno charakteryzować się funkcjonalnością i estetycznym, przyciągającym wzrok designem. Jednym z rozwiązań, na które decyduje się coraz więcej użytkowników, jest wolnostojąca kabina prysznicowa. Dlaczego warto uwzględnić ją w nowoczesnej łazience? Poznaj 3 najważniejsze powody!

Wolnostojąca kabina prysznicowa – dlaczego warto ją wybrać? Poznaj jej 3 najważniejsze zalety
fot. materiały partnera

1. Nowoczesny i nieszablonowy design

Obecnie dostępne na rynku kabiny prysznicowe zachwycają estetyką. Dzięki temu bezbłędnie wpisują się w rozmaite style aranżacyjne. Większość modeli jest wyposażona w przeszklone drzwi, co pozwala uzyskać niezwykle elegancki efekt. Współczesne wolnostojące kabiny prysznicowe sprawiają wrażenie lekkich i nie przytłaczają wnętrza. Z powodzeniem można dopasować odpowiedni model do wystroju łazienki. To również zasługa różnorodności w zakresie koloru profili.

Zobacz:   Do czego służą farbki do tortu? Dowiedz się, jak można je wykorzystać

Wolnostojące kabiny prysznicowe są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach. Wyróżnić można m.in. modele kwadratowe, prostokątne czy z półokrągłym brodzikiem, które świetnie prezentują się nawet w niewielkich łazienkach.

2. Wolnostojąca kabina prysznicowa – łatwy montaż bez pomocy fachowca

Wolnostojąca kabina prysznicowa to jedno z najmodniejszych rozwiązań stosowanych we współczesnych łazienkach. To kompletna konstrukcja, dzięki czemu nie trzeba wybierać elementów kabiny samodzielnie. Dlatego możesz mieć pewność, że wszystkie części będą do siebie idealnie dopasowane. Wolnostojąca kabina prysznicowa nie jest bezpośrednio przymocowana do ściany. To oznacza, że masz pełną dowolność w zakresie dekoracji ścian. Możesz zrezygnować z płytek, które wydają się niezbędne w przypadku innych typów kabin.

Zobacz:   5 powodów, dla których kinkiety to idealny wybór do jadalni. Sprawdź, dlaczego musisz je mieć!

Montaż wolnostojącej kabiny prysznicowej jest relatywnie prosty i z reguły nie wymaga pomocy fachowca. Jeśli chcesz maksymalnie ułatwić sobie to zadanie, postaw na model wyposażony w innowacyjny system montażu Quick Line. Takie kabiny oferuje np. e-sklep kapielowy.pl – w kategorii kapielowy.pl/prysznic/kabiny-prysznicowe/kabiny-prysznicowe-wolnostojace znajdziesz prysznice, które zamontujesz samodzielnie w dosłownie kilka minut!

3. Rozwiązanie, które zostanie z Tobą na lata

Współczesna wolnostojąca kabina prysznicowa to synonim najwyższej jakości. Do produkcji wykorzystuje się wysokogatunkowe materiały zapewniające doskonałą szczelność. Solidna konstrukcja to gwarancja niezawodności na długi czas. To jednak nie wszystko. Wielu producentów poza kabinami oferuje też części zamienne, które można wymienić w przypadku usterki. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by wyposażyć kabinę w akcesoria, które poprawią komfort użytkowania. Współczesne prysznice nierzadko mają dodatkowe udogodnienia, takie jak np. hydromasaż, radio czy siedzisko. Stanowią więc doskonałą alternatywę dla wanien, na które nie zawsze jest miejsce, szczególnie w niewielkich łazienkach.

Komentarze