Ministerstwo Obrony Narodowej wprowadza nowy projekt mający na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa obywateli. Tym razem, w 16 lokalizacjach na terenie całej Polski, odbędą się bezpłatne szkolenia z samoobrony dla kobiet.

Wojsko zorganizuje bezpłatne szkolenia z samoobrony dla kobiet. Zapisy już trwają, warto się pośpieszyć
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

Szkolenia mają promować obronność oraz budować pewność siebie w sytuacjach kryzysowych. Zajęcia będą odbywać się głównie na świeżym powietrzu, w parkach, na plażach i w miejskich ośrodkach sportowych. Doświadczeni żołnierze-instruktorzy poprowadzą bezpłatne szkolenia z samoobrony dla kobiet, na których uczestniczki nauczą się podstawowych zasad codziennego bezpieczeństwa oraz sposobów wykrywania i unikania zagrożeń. Dodatkowo, wszystkie panie będą miały okazję zapoznać się z zasadami zdrowego stylu życia oraz odświeżyć praktyczną wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy.

Zobacz:   VIII Szprotawski Jarmark Bożonarodzeniowy – jeszcze więcej atrakcji i spotkanie z Mikołajem

W województwie lubuskim, bezpłatne szkolenia z samoobrony dla kobiet odbędą się w siedmiu miejscowościach w określonych terminach. Osoby zainteresowane mogą zapisywać się pod numerami telefonów podanymi przy każdym terminie. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”.

  • 27/28.05 – Strzelce Krajeńskie – zgłoszenia i dodatkowe informacje pod nr. tel.: 533 517 755
  • 17/18.06 – Sulechów – zgłoszenia i dodatkowe informacje pod nr. tel.: 669 611 047
  • 24/25.06 – Szprotawa – zgłoszenia i dodatkowe informacje pod nr. tel.: 723 694 446
  • 08/09.07 – Dobiegniew – zgłoszenia i dodatkowe informacje pod nr. tel.: 533 517 755
  • 22/23.07 – Lubsko – zgłoszenia i dodatkowe informacje pod nr. tel.: 727 009 198
  • 05/06.08 – Zielona Góra – Zatonie – zgłoszenia i dodatkowe informacje pod nr. tel.: 669 611 047
  • 19/20.08 – Żagań – zgłoszenia i dodatkowe informacje pod nr. tel.: 723 694 446
Zobacz:   Przebudowa DK12: Trasa Żary-Żagań-Szprotawa ma być dostosowana do standardów drogi GP

Podczas szkoleń, obok samego szkolenia z samoobrony, odwiedzić będzie można punkty promocyjno-informacyjne lokalnych jednostek wojskowych i Wojskowych Centrów Rekrutacji. Będzie również możliwość rozmowy z kobietami-żołnierzami, które przybliżą uczestniczkom wszelkie tajniki służby w Wojsku Polskim.

Po zakończeniu szkolenia uczestniczki będą miały okazję skosztować wojskowej grochówki, a także otrzymają imienne certyfikaty upamiętniające ich udział w projekcie.

Aby wziąć udział w projekcie, konieczne jest wcześniejsze zarejestrowanie się na bezpłatne szkolenia z samoobrony dla kobiet, dzwoniąc lub pisząc na podane numery telefonów. Warto pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona, dlatego decyduje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”.