Mezoterapia igłowa wykonywana jest w celu zmniejszenia oznak starzenia się skóry. Prowadzi także do zmniejszenia blizn potrądzikowych, przebarwień oraz zmarszczek pod oczami. Zabieg ten pozwala na likwidację cellulitu czy przychodzi z pomocą w stymulacji wzrostu włosów. Co jeszcze warto na jego temat wiedzieć?

Mezoterapia igłowa - kiedy warto się na nią zdecydować?
Materiał promocyjny partnera – fot. ruczajclinic.pl

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to zabieg, który polega na wstrzykiwaniu mikroskopijnych dawek leków lub innych substancji aktywnych w obręb skóry za pomocą iniekcji. Sama nazwa mezoterapia została wprowadzona na określenie metody leczenia chorób tkanek pochodzących z tzw. mezodermy. Pozwala na uzyskanie doskonałych i szybkich efektów rewitalizacyjnych. Składniki wprowadzanych preparatów mogą bowiem działać błyskawicznie. Trafiają od razu do skóry właściwej. 

Jak często należy wykonywać mezoterapię igłową?

Okazuje się, że zabieg wykonywać można już u osób po 25. roku życia. Są to oczywiście początkowo zabiegi profilaktyczne, które mają pomóc utrzymać skórę w dobrej kondycji. Po 30-35. roku życia częstotliwość wykonywania mezoterapii igłowej warto zwiększyć. Zaleca się zazwyczaj przeprowadzenie 2-6 zabiegów w odstępie 14 dni. Potem wykonuje się zabiegi przypominające. Ostateczną decyzję zawsze powinien podjąć specjalista po zdiagnozowaniu skóry. 

Jakie są wskazania do zabiegu mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa przychodzi z pomocą w walce z uporczywymi problemami skórnymi. Zazwyczaj stosowana jest w obrębie twarzy, szyi i dekoltu. Podstawowe wskazania do jej wykonania to liczne blizny i zmiany potrądzikowe, zmęczona skóra, objawy starzenia się skóry, przebarwienia, zmarszczki pod oczami, uszkodzenia posłoneczne, cellulit, rozstępy czy wypadanie włosów. 

Na jakie efekty można liczyć w przypadku mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa to zabieg bardzo efektywny. Musi być jednak prawidłowo wykonywany. Można go łączyć również z peelingami chemicznymi czy mikrodermabrazją, ale nie jest to konieczne. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób cierpliwych, które wiedzą, że procesy regeneracji skóry wymagają nieco czasu i stosowania odpowiedniej pielęgnacji. 

Mezoterapia igłowa nie powoduje zazwyczaj żadnych powikłań. Po zabiegu pojawić się może jedynie niewielki rumień lub obrzęk. Po tygodniu nie powinno jednak być po nim śladu. Niepokojące objawy należy oczywiście niezwłocznie skonsultować z osobą wykonującą mezoterapię. Zabieg nie jest odpowiedni dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, a także osób cierpiących na cukrzycę lub choroby autoimmunologiczne.