Dawid Markowski poszerzył swoją kolekcję medali zdobywając w miniony weekend trzy srebrne i dwa brązowe medale podczas Mistrzostw Świata Masters w kajakarstwie, które odbyły się w Bydgoszczy.

Gorzowski policjant, Dawid Markowski z 5 medalami mistrzostw świata w kajakarstwie
fot. KMP w Gorzowie Wlkp.

W weekend, 12-14 sierpnia, w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Świata Masters w kajakarstwie. Na starcie stanęło 250 kajakarzy z szesnastu krajów. Wśród nich znalazł się także Dawid Markowski, który startował w kategorii zawodników powyżej 35 roku życia i w pięciu konkurencjach zdobył trzy srebrne medale oraz dwa brązowe. Startował w wyścigu indywidualnym oraz dwójkowym na 200 metrów i na 500 metrów, a także w czwórkach na 500 metrów.

Zobacz:   Rozpoznajesz mężczyznę z portretu pamięciowego? Jest poszukiwany za oszustwo w Gorzowie Wlkp.

Dawid na co dzień jest dzielnicowym w Komisariacie Policji w Witnicy od wielu lat związany jest ze sportem jakim jest kajakarstwo, aktualnie reprezentuje gorzowski AZS AWF Gorzów Wielkopolski, gdzie wspólnie z kolegami trenuje kilka razy w tygodniu. Sport daje mu dużo satysfakcji. Od kilku lat osiąga bardzo dobre wyniki podczas startów w zawodach. Angażuje się też jako wolontariusz pomagając jako drugi trener zaszczepić pasję kajakarstwa w dzieci i młodzież.