Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed wiadomościami od nadawcy Kwarantanna. Fałszywe SMSy o kwarantannie, które od kilku dni otrzymują Polacy to próba wyłudzenia danych osobowych.

GIS ostrzega: Uwaga na fałszywe SMSy o kwarantannie
fot. Portal Gov.pl/Pixabay

Fałszywa wiadomość SMS o treści: „Zostałeś skierowany do odbycia 10-dniowej kwarantanny z powodu zakażenia w Twoim najbliższym otoczeniu. Więcej informacji na stronie […]” pochodzi od nadawcy Kwarantanna co może na pierwszy rzut oka wyglądać wiarygodnie. Wątpliwości powinien wzbudzić link z tzw. skracacza linków, prowadzący do fałszywej strony na której przestępcy próbują wyłudzić dane osobowe. Dla bezpieczeństwa najlepiej od razu usunąć wiadomość i nie klikać w żadne zamieszczone w niej odnośniki.

Zobacz:   Złodzieje codziennie próbują wyłudzić 570 tys. zł kredytów i pożyczek. Alerty BIK mogą powiadomić nas o próbie oszustwa

Prosimy nie otwierać linku wskazanego w wiadomości. Inspekcja Sanitarna nie wysyłała nigdy, ani nie wysyła wiadomości z przekierowaniem do stron. – informuje GIS na swoich stronach internetowych.