Coraz więcej nas łączy, a coraz mniej dzieli. W najbliższą sobotę, 9 maja, będziemy świętować Dzień Europy. W tym roku w szczególnych warunkach, dlatego tym bardziej pokażmy, że granice można znaleźć już tylko na mapach.

europejczycy
fot. Pixabay

W geście solidarności publikujcie swoje zdjęcia z napisem „Jestem Europejką” lub „Jestem Europejczykiem” na profilach w mediach społecznościowych. Możecie też dodać foto pod postem na naszym fanpage’u.

Święto Europy

Slogan „razem można więcej” został już odmieniony w ostatnich latach na wszystkie sposoby, ale to coś zdecydowanie więcej niż tylko puste słowa. Zjednoczona Europa już wiele razy dała przykład, jak dużo można osiągnąć działając wspólnie.

Unia Europejska nie zna granic i jest wspaniałym przykładem na ponadnarodową współpracę. Dzięki wsparciu unijnemu województwo lubuskie zrobiło cywilizacyjny skok – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

Obchodzony 9. maja Dzień Europy podkreśla zjednoczenie Europy i nawiązuje do rocznicy podpisania historycznej Deklaracji Schumana. Stało się to już ponad pół wieku temu i od tego czasu integracja europejska zatacza coraz szersze kręgi. Jej wyrazem było powstanie UE, do której przez wiele lat dołączały państwa z całego kontynentu.

W sobotę raz jeszcze pokażmy, jak duża jest siła solidarności. Udowodnijmy to publikując na swoich profilach w mediach społecznościowych zdjęcia z napisem „Jestem Europejką” lub „Jestem Europejczykiem”.