Coraz więcej nas łączy, a coraz mniej dzieli. W najbliższą sobotę, 9 maja, będziemy świętować Dzień Europy. W tym roku w szczególnych warunkach, dlatego tym bardziej pokażmy, że granice można znaleźć już tylko na mapach.

europejczycy
fot. Pixabay

W geście solidarności publikujcie swoje zdjęcia z napisem „Jestem Europejką” lub „Jestem Europejczykiem” na profilach w mediach społecznościowych. Możecie też dodać foto pod postem na naszym fanpage’u.

Święto Europy

Slogan „razem można więcej” został już odmieniony w ostatnich latach na wszystkie sposoby, ale to coś zdecydowanie więcej niż tylko puste słowa. Zjednoczona Europa już wiele razy dała przykład, jak dużo można osiągnąć działając wspólnie.

Zobacz:   PGE startuje z nową kampanią „Mądrze korzystaj z energii”

Unia Europejska nie zna granic i jest wspaniałym przykładem na ponadnarodową współpracę. Dzięki wsparciu unijnemu województwo lubuskie zrobiło cywilizacyjny skok – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

Obchodzony 9. maja Dzień Europy podkreśla zjednoczenie Europy i nawiązuje do rocznicy podpisania historycznej Deklaracji Schumana. Stało się to już ponad pół wieku temu i od tego czasu integracja europejska zatacza coraz szersze kręgi. Jej wyrazem było powstanie UE, do której przez wiele lat dołączały państwa z całego kontynentu.

W sobotę raz jeszcze pokażmy, jak duża jest siła solidarności. Udowodnijmy to publikując na swoich profilach w mediach społecznościowych zdjęcia z napisem „Jestem Europejką” lub „Jestem Europejczykiem”.

Zobacz:   PGE startuje z nową kampanią „Mądrze korzystaj z energii”