Policjanci z żarskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zakończyli sprawę oszustw prowadzoną pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Żarach, kierując akt oskarżenia do sądu. 30-letni oszust internetowy z Żar oferował na jednym z portali internetowych sprzęt elektroniczny, którego nie posiadał.

Oszust internetowy z Żar, który zainkasował 122 tys. złotych usłyszał prawie 100 zarzutów
Oszust internetowy z Żar zainkasował ponad 122 tys. złotych. Sprzętu nigdy nie wysłał – Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

Aktem oskarżenia zakończyła się sprawa prowadzona przez żarską policję pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Żarach. 30-latek usłyszał 93 zarzuty dotyczące oszustw. Oszust internetowy w Żar na portalu aukcyjnym oferował do sprzedaży sprzęt elektroniczny, którego nie posiadał. Łącznie zainkasował ponad 122 tysiące złotych.

Sprawa rozpoczęła się po tym jak zawiadomienie o przestępstwie złożyła firma prowadzącej portal internetowy, na którym mężczyzna wystawiał fałszywe aukcje ze sprzętem komputerowym i elektronicznym. Oszust internetowy w Żar wystawiał na aukcjach m.in. telewizory, monitory do komputerów, karty graficzne, oczyszczacze powietrza, odkurzacze, procesory. Jak ustalili śledczy we wrześniu, październiku i listopadzie 2019 roku podejrzany zainkasował z tego tytułu ponad 122 tysiące złotych. Portal aukcyjny wypłacił już kupującym zwroty za zakupiony i nieotrzymany towar.

W tej sprawie, żarscy śledczy ustalili 93 osoby, które zapłaciły za towar, którego nigdy nie zobaczyły. Po zgromadzeniu materiału dowodowego możliwe było przedstawienie 30-latkowi 93 zarzutów dotyczących oszustw na szkodę osób z całej Polski. Sprawa teraz znajdzie swój finał w sądzie. Mężczyźnie może grozić do 8 lat pozbawienia wolności.