3 mężczyzn podejrzanych o włamania do samochodów ciężarowych zatrzymanych zostało w Bolesławcu. Zatrzymani w wyniku nocnego pościgu i pracy policyjnego psa to mieszkańcy powiatu zgorzeleckiego w wieku od 28 do 32 lat. Skradzione mienie odzyskano.

pościg
fot. Pixabay

Policjanci z KPP w Bolesławcu otrzymali informację, że doszło do włamania do samochodu ciężarowego i kradzieży ponad 50 kartonów z czekoladowymi batonikami. W drodze na miejsce zauważyli samochód, który nie zatrzymał się do kontroli a kierowca zaczął uciekać.

Ściagani włamywacze wjeżdżając do lasu uszkodzili samochód i kontynuowali ucieczkę pieszo. Pierwszy 28-latek został zatrzymany przez kryminalnych z Bolesławca dość szybko. Do wytropienia pozostałych, z uwagi na porę nocną i ograniczoną widoczność wykorzystano policyjnego psa z Lubania. Dzięki jego umiejętnościom, pościg dotarł do leśnego rowu, gdzie ukryli się dwaj pozostali włamywacze. W trakcie dalszych czynności policjanci odzyskali skradzione mienie. Część została znaleziona w zaroślach w pobliżu miejsca przestępstwa, a pozostałe kartony z batonikami mundurowi zabezpieczyli w wyniku sprawdzenia pomieszczeń użytkowanych przez jednego ze sprawców.

Zobacz:   Ukrywał się bo miał do odsiadki 6 lat. Poszukiwany dwoma listami gończymi mężczyzna zatrzymany

Według ustaleń Policji, podejrzani w nocy 14/15 kwietnia wspólnie dokonali kradzieży z włamaniem oraz 2 usiłowań kradzieży z włamaniem do naczep pojazdów ciężarowych. Ponadto 28-latek usłyszał zarzut włamania do samochodu ciężarowego i kradzieży 150 litrów paliwa. Natomiast 32-latek odpowie dodatkowo za niezatrzymanie się do kontroli oraz włamanie do pojazdu ciężarowego i kradzież opon, które częściowo w wyniku sprawdzeń zostały odzyskane.

Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.