Pomysłowość przestępców wciąż zaskakuje. Jedną z kwestii, w której inwencja twórcza osób mających problemy z prawem nie zna granic, jest sposób i miejsce przechowywania środków odurzających.

skrytka na narkotyki
fot. Policja.pl

Posiadacze narkotyków starają się je tak schować, aby nie zostały one odnalezione przez policjantów – najczęściej z marnym skutkiem. Jeden z mieszkańców Jawora wpadł na pomysł, aby ukryć marihuanę w pudełku po zatyczkach do uszu. Jednak mundurowi po raz kolejny wykazali się doświadczeniem i bez trudu ją odnaleźli.

Jaworscy policjanci uzyskali informację, iż jeden z mieszkańców miasta posiada w miejscu swojego zamieszkania środki odurzające. Funkcjonariusze udali się więc pod ustalony wcześniej adres, aby sprawdzić, czy informacja jest prawdziwa.

Zobacz:   Polska złożyła skargę do TSUE na Niemcy w sprawie uprzątnięcia 35 tys. ton odpadów

Podczas przeszukania pokoju 35-latka, mundurowych zainteresowało leżące na stoliku zielone pudełko po zatyczkach do uszu. Po jego otwarciu okazało się, że w środku nie ma zatyczek, a jest za to brunatno–zielony susz. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jaworskiej komendy. Wstępne badanie testerem narkotykowym wykazało, że zabezpieczone środki to marihuana.

W toku prowadzonego dochodzenia śledczy uzyskali opinię Laboratorium Kryminalistycznego we Wrocławiu, z której jednoznacznie wynika, iż zabezpieczone w mieszkaniu 35-letniego mężczyzny środki to ziele konopi innych niż włókniste, stanowiące środek odurzający w myśl Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Zobacz:   Zatrzymania dilerów narkotykowych w Zielonej Górze

Podejrzany usłyszał już zarzuty w tej sprawie i będzie odpowiadał przed sądem za posiadanie substancji zabronionych. Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.