Policja z Lubania przy wsparciu Straży Miejskiej oraz żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej ewakuowali mieszkańców z osiedla domków jednorodzinnych. W pobliżu zabudowań został znaleziony niewybuch. Funkcjonariusze zabezpieczali to miejsce, aby nikt oprócz saperów, nie zbliżył się do niebezpiecznego znaleziska. Akcja zakończyła się podjęciem i wywiezieniem niewybuchu przez patrol saperów z Bolesławca.

niewybuch
Radiowóz zabezpiecza miejsce zneutralizowania niewybuchu w Lubaniu, 2020 – fot. Policja.pl

Tym razem niewybuch znaleziony został w Lubaniu w okolicach ul. Różanej na polu uprawnym. Policjanci zaraz po otrzymaniu informacji udali się na miejsce, aby zabezpieczyć teren. Przed podejmowaniem niewybuchu przez patrol saperski, chcąc zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom pobliskich budynków, policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi i żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej ewakuowali około 150 osób z osiedla domków jednorodzinnych.

Zobacz:   Zielona Góra: Bomby z drugiej wojny światowej zabezpieczone przez saperów

Pocisk artyleryjski pochodzący z okresu II wojny światowej został zneutralizowany, a następnie wywieziony przez patrol saperów z Bolesławca Policjanci przypominają, że w przypadku znalezienia przedmiotu przypominającego nabój, rakietę lub bombę należy natychmiast powiadomić służby mundurowe i w żadnym przypadku nie dotykać czy przenosić niewybuchu.