Policjanci z lubińskiej komendy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, przy współpracy z funkcjonariuszami komendy z Pruszkowa, zatrzymali 30-latka, którego podejrzewa się o współudział w procederze przestępczym z byłym pracownikiem jednego z banków – mieszkańcem Lubina.

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Policja.pl

W wyniku skoordynowanych działań na terenie Pruszkowa i Wołomina, zabezpieczono fikcyjne dokumenty i inne przedmioty, które były wykorzystywane do popełniania przestępstw.

W toku prowadzonych spraw, wyszło na jaw, że obaj mężczyźni, 36-latek z Lubina i 30-latek z powiatu pruszkowskiego, dokonali oszustw na około 155 tys. złotych oraz usiłowali dokonać oszustw na kolejne 170 tys. zł. Mężczyźni zawierali fikcyjne umowy pożyczek, posługując się podrobionymi dokumentami.

Policja ustaliła, że sprawcy działali na szkodę banków i osób fizycznych. Prokurator zastosował wobec obu mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, oboje będą również odpowiadać przed sądem. Może im grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.