Policjanci z lubińskiej komendy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, przy współpracy z funkcjonariuszami komendy z Pruszkowa, zatrzymali 30-latka, którego podejrzewa się o współudział w procederze przestępczym z byłym pracownikiem jednego z banków – mieszkańcem Lubina.

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Policja.pl

W wyniku skoordynowanych działań na terenie Pruszkowa i Wołomina, zabezpieczono fikcyjne dokumenty i inne przedmioty, które były wykorzystywane do popełniania przestępstw.

W toku prowadzonych spraw, wyszło na jaw, że obaj mężczyźni, 36-latek z Lubina i 30-latek z powiatu pruszkowskiego, dokonali oszustw na około 155 tys. złotych oraz usiłowali dokonać oszustw na kolejne 170 tys. zł. Mężczyźni zawierali fikcyjne umowy pożyczek, posługując się podrobionymi dokumentami.

Zobacz:   Ukrywał się bo miał do odsiadki 6 lat. Poszukiwany dwoma listami gończymi mężczyzna zatrzymany

Policja ustaliła, że sprawcy działali na szkodę banków i osób fizycznych. Prokurator zastosował wobec obu mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, oboje będą również odpowiadać przed sądem. Może im grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.