3 miesiące spędzą w areszcie dwaj mieszkańcy powiatu zgorzeleckiego, którzy podejrzani są o czynną napaść oraz znieważenie funkcjonariuszy Policji Jeden z nich usłyszał również dwa zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz paserkę pojazdu. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec obu mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

zaatakowali policjantów
Prowadzenie mężczyzny oskarżonego o napaść na policjantów w Zgorzelcu – fot. Policja.pl

Cała sytuacja miała miejsce gdy policjanci ze zgorzeleckiej komendy nakazali dwóm mężczyznom, którzy na ruchliwej drodze próbowali odpalić uszkodzone auto z przebitą oponą na tzw. „pych”, zjechać w bezpieczne miejsce. Już podczas legitymowania okazało się, że jeden z mężczyzn jest znany interweniującym policjantom. Gdy Ci wykonywali swoje obowiązki, kierowca napadł na jednego z policjantów i zaczął uciekać. Na pomoc ruszył mu pasażer, który rzucił się funkcjonariuszy aby umożliwić ucieczkę koledze.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
Zobacz:   Nastolatek uciekał autem przed policją. Usłyszał już zarzut

Agresywne zachowanie obu mężczyzn zakończył się zastosowaniem wobec nich środków przymusu bezpośredniego. Reszta potoczyła się już na komendzie. Tam okazało się, że kierowca to 35-letni mieszkaniec powiatu znany z wcześniejszych przestępstw. Obu zatrzymanych usłyszało zarzut czynnej napaści na funkcjonariusz Policji oraz znieważenia. Dodatkowo 35-latkowi postawiono dwa zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz zarzut paserki pojazdu.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu, sąd zastosował wobec obu mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcy aresztu. Przypomnijmy, że czynna napaść na policjanta zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.