3 miesiące spędzą w areszcie dwaj mieszkańcy powiatu zgorzeleckiego, którzy podejrzani są o czynną napaść oraz znieważenie funkcjonariuszy Policji Jeden z nich usłyszał również dwa zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz paserkę pojazdu. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec obu mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

zaatakowali policjantów
Prowadzenie mężczyzny oskarżonego o napaść na policjantów w Zgorzelcu – fot. Policja.pl

Cała sytuacja miała miejsce gdy policjanci ze zgorzeleckiej komendy nakazali dwóm mężczyznom, którzy na ruchliwej drodze próbowali odpalić uszkodzone auto z przebitą oponą na tzw. „pych”, zjechać w bezpieczne miejsce. Już podczas legitymowania okazało się, że jeden z mężczyzn jest znany interweniującym policjantom. Gdy Ci wykonywali swoje obowiązki, kierowca napadł na jednego z policjantów i zaczął uciekać. Na pomoc ruszył mu pasażer, który rzucił się funkcjonariuszy aby umożliwić ucieczkę koledze.

Zobacz:   Kierowca po narkotykach wjechał w sklep na stacji paliw w Sękowicach, omal nie staranował ludzi

Agresywne zachowanie obu mężczyzn zakończył się zastosowaniem wobec nich środków przymusu bezpośredniego. Reszta potoczyła się już na komendzie. Tam okazało się, że kierowca to 35-letni mieszkaniec powiatu znany z wcześniejszych przestępstw. Obu zatrzymanych usłyszało zarzut czynnej napaści na funkcjonariusz Policji oraz znieważenia. Dodatkowo 35-latkowi postawiono dwa zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz zarzut paserki pojazdu.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu, sąd zastosował wobec obu mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcy aresztu. Przypomnijmy, że czynna napaść na policjanta zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.