Nocny pościg w Zgorzelcu. Zatrzymany po pościgu ulicami miasta mężczyzna nie tylko posiadał przy sobie narkotyki ale również prowadził pod ich wpływem. Miał również sądowy zakaz wsiadania za kierownicę. Usłyszał już zarzuty.

pościg w zgorzelcu
Audi zatrzymane po nocnym pościgu w Zgorzelcu – fot. Policja.pl

Policjanci ze zgorzeleckiej drogówki podczas nocnej służby na terenie miasta Zgorzelec zauważyli Audi, które gwałtownie przyspieszyło na widok Policji. Funkcjonariusze próbowali zatrzymać kierowcę do kontroli włączając sygnały jednak ten zamiast się zatrzymać zaczął uciekać ulicami miasta. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i uderzając w krawężnik uszkodził koło unieruchamiając samochód. – Początkowo nie chciał otworzyć drzwi, usiłując coś schować. – relacjonują policjanci.

Zobacz:   Masowe kontrole trzeźwości na lubuskich trasach. W 2 godziny zatrzymano kilkunastu pijanych kierowców

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że zatrzymany 42-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami. Z uwagi na jego zachowanie zbadano go również testerem narkotykowym, który wykazał, że jest pod wpływem metamfetaminy. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli dwa woreczki strunowe jeden z marihuaną, drugi z metamfetaminą.

42-latek trafił do zgorzeleckiej komendy, gdzie usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.