Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Ludwigsdorfie zatrzymali dwóch Łotyszy, którzy bez zezwolenia usiłowali przewieźć przez granicę broń i amunicję.

przewóz broni i amunicji
fot. Straż Graniczna

Dwóch obywateli Łotwy, którzy jechali busem w stronę granicy z Niemcami zatrzymali w poniedziałek 28 września funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Ludwigsdorfie. Powodem zatrzymania była broń i amunicja, którą cudzoziemcy nielegalnie wieźli ze sobą przez Polskę.

Przewóz broni i amunicji przez Polskę

Łotysze w wieku 22 i 24 lat nie mieli wymaganego zezwolenia na posiadanie broni i amunicji, nie mieli również pozwolenia na przewożenie jej przez terytorium Polski. Ponadto nie potrafili wytłumaczyć funkcjonariuszom w jakim celu wiozą ze sobą zabronione przedmioty.

Obaj cudzoziemcy zostali zatrzymani za posiadanie bez zezwolenia broni gazowej i broni alarmowej (hukowej) oraz amunicji 9 mm „WADIE PV” do broni alarmowej. W sprawie wszczęto zostało śledztwo. 30 września Łotysze usłyszeli zarzuty posiadania broni i amunicji bez zezwolenia, do których się przyznali.

Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu prowadzić będą funkcjonariusze Straży Granicznej ze zgorzeleckiej placówki.