Lipiec był dobrym miesiącem dla portu lotniczego Zielona Góra/Babimost. W kilka tygodni lubuskie lotnisko wybrało prawie 3600 pasażerów, czyli niespełna dwukrotnie więcej niż w czerwcu. Spora część podróżujących skorzystała z możliwości lotów międzynarodowych.

Lubuskie lotnisko z coraz lepszymi wynikami. W lipcu obsłużyło 3600 pasażerów
fot. Pixabay

Lubuskie lotnisko od lat posiada stałe połączenie z Warszawą. Niestety w ostatnich kilkunastu miesiącach loty były przez dłuższy czas zawieszone w związku z epidemią koronawirusa i towarzyszącymi jej obostrzeniami. Na szczęście po zniesieniu zakazów port znacznie poprawił swoje statystyki, na co wpływ mają m.in. loty z Babimostu do chorwackiej Rijeki, wprowadzone do rozkładu dzięki staraniom samorządu województwa. Przypomnijmy, że rozmowy prowadzone przez zarząd województwa, przyczyniły się również do tego, że biuro Podróży Coral Travel Poland uruchomiło 29 czerwca lotnicze połączenia do kurortu Alanya. Loty wakacyjne z Babimostu do Alanyi będą dostępne do 28 września.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
Zobacz:   Wniosek o odwołanie marszałek. Trzęsienie ziemi czy burza w szklance wody?

W lipcu lotnisko obsłużyło 192 operacje lotnicze, co oznacza wzrost o kilkadziesiąt procent w stosunku do czerwca. – Uważamy, że port lotniczy jest doskonałą alternatywą i uzupełnieniem oferty dla turystów z zachodniej Polski, jak również z regionu przygranicznego Niemiec. Podejmujemy ciągłe starania, aby poszerzać ofertę lotniska w Babimoście – podsumowuje Marcin Jabłoński, Członek Zarządu Województwa Lubuskiego.

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz