Od 4 lipca na 10 tygodni zostanie uruchomione wakacyjne, regularne połączenie lotnicze z Babimostu z portem lotniczym w chorwackiej Rijece. Połączenie Babimost-Rijeka będzie obsługiwał narodowy przewoźnik, Polskie Linie Lotnicze LOT.

Nowe połączenie lotnicze Babimost-Rijeka
Wakacyjne, regularne połączenie lotnicze Babimost-Rijekafot zostanie uruchomione na 10 tygodni – Press kit/Port lotniczy Zielona Góra

To nowa oferta, która będzie obsługiwana przez Polskie Linie Lotnicze LOT i od dzisiaj będzie można kupić bilety na regularne, cotygodniowe połączenia do Chorwacji. Takich połączeń będzie 10. Jesteśmy przekonani, że obecna sytuacja pozwala już na to z zachowaniem odpowiednich warunków ostrożności sanitarnej – zadbają o to Polskie Linie Lotnicze. My jesteśmy także na to przygotowani. Na lotnisku w Babimoście wprowadzono zostały takie procedury, które zwiększają bezpieczeństwo podróżnych – mówi członek zarządu Marcin Jabłoński.   

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
Zobacz:   Obwodnica Słubic musi powstać, zwiększyłaby potencjał gospodarczy miasta

Plany rozwoju Portu Lotniczego Zielona Góra w Babimoście na najbliższe lata obejmują nie tylko rozbudowę i przystosowanie infrastruktury lotniska do wzrastającej ilości obsługiwanych pasażerów, ale również rozwój siatki połączeń, na co dowodem są nowe połączenia z Chorwacją – podkreśla marszałek Elżbieta Anna Polak.

Nowe wakacyjne połączenie Babimost-Rijeka

Od kilku lat nadmorskie kurorty Chorwacji są celem wakacyjnych wypraw Lubuszan. Dla wielu osób, które rozmyślają nad wyborem tego celu podróży przeszkodą jest perspektywa wielogodzinnej podróży samochodem na dystansie blisko półtora tysiąca kilometrów. Dobrą alternatywą jest podróż samolotem, ponieważ koszt zakupu biletu nie jest tak wysoki jak się powszechnie uważa i jest często zdecydowanie niższy niż koszt biletów kolejowych. Dzięki połączeniu lotniczemu z Zielonej Góry, Lubuszanie zyskują niebagatelny komfort podróży. Dlatego właśnie Zarząd Województwa Lubuskiego podjął starania, aby uruchomić bezpośrednie połączenie lotnicze z Portu Lotniczego Zielona Góra/Babimost do atrakcyjnego turystycznie miejsca w Chorwacji. Zaplanowano, że będzie nim miasto Rijeka leżące nad Zatoką Rijecką Morza Adriatyckiego.

Zobacz:   W sobotę ostatni w tym roku Piknik Zdrowia w Bytomiu Odrz.

Jak zapewnia Marcin Jabłoński, Członek Zarządu Województwa Lubuskiego, planowana jest rozbudowa siatki regularnych połączeń wakacyjnych i czarterowych z lubuskiego lotniska o kolejnych touroperatorów i nowe destynacje. Będą także pojawiały się nowe połączenia regularne.

Możliwość rezerwacji biletów na loty Babimost-Rijeka już wkrótce pojawi się na stronie internetowej Polskich Linii Lotniczych LOT.

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz