Zarząd Województwa Lubuskiego podjął decyzję o ponownym zwiększeniu dofinansowania dla lubuskich szpitali w ramach projektu Lubuskie kontra wirus. To kolejne 6 mln zł na doposażenie szpitali w niezbędny sprzęt.

lubuskich szpitali
fot. Pixabay

Przypomnijmy, w ramach projektu Lubuskie kontra wirus samorząd województwa przeznaczył na zakup sprzętu oraz środków ochrony indywidualnej już w marcu 45 mln zł. W większości, sprzęt ten trafił już do szpitali i służy do leczenia chorych na Covid-19. W październiku br. zarząd województwa podjął decyzję o zwiększeniu finansowania w ramach projektu o ponad 2,4 mln zł. W ramach tych środków zamówiony został m.in sprzęt do tlenoterapii na potrzeby Szpitali w Gorzowie Wlkp. i Zielonej Górze.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
Zobacz:   Profilaktyka na kółkach: podsumowanie międzynarodowego projektu Policji

Wtorkowa decyzja dotyczy przeznaczenia kolejnych 6 mln zł na doposażenie szpitali w niezbędny sprzęt. W ramach tej kwoty zakupione zostaną m.in tomograf komputerowy, aparaty EKG, ssaki medyczne, kardiomonitory, koncentratory tlenu, pompy infuzyjne, lampy wiruso i bakteriobójcze.

Sprzęt przeznaczony będzie dla Szpitali w Sulechowie, Krośnie Odrz., Drezdenku, Słubicach, Międzyrzeczu-Obrzycach, Ciborzu, Torzymiu, Zaborze, LCO w Świebodzinie i filii Szpitala Wojskowego w Żaganiu, a także na potrzeby Wojewódzkich Ośrodków Medycyny Pracy w Zielonej Górze i Gorzowie Wlkp.