W całym kraju pod opieką Polskiego Czerwonego Krzyża przebywa 16 tysięcy seniorów, osób przewlekle chorych i samotnych. W codziennych czynnościach pielęgnacyjnych, zakupach czy przygotowaniu posiłków pomaga im ponad 5 tysięcy opiekunek – sióstr PCK. Potrzebują one środków dezynfekcyjnych, maseczek i rękawiczek zwiększających wspólne bezpieczeństwo w czasie epidemii.

PCK
Pomagamy pomagać – fot. Aviva/PCK

W województwie lubuskim jest 167 opiekunek PCK

Dlatego grupa Aviva włącza się do pomocy, finansując zakupy podstawowego sprzętu, który pomoże opiekunkom PCK wykonywać ich codzienne obowiązki. Angażuje też swoich pracowników i agentów do udziału w wewnętrznej zbiórce na rzecz PCK na stronie internetowej. Wpłaty z zostaną w całości

Wsparcie pozwoli też Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi zakupić sprzęt do Magazynu PCK, który wykorzystany będzie do organizacji miejsc tymczasowego pobytu dla osób z podejrzeniem zarażenia Covid-19.

Zarazem grupa Aviva angażuje do pomocy swoich pracowników, agentów ubezpieczeniowych
i współpracowników, organizując internetową zbiórkę na stronie todlamniewazne.pl. Wpłaty zostaną w całości przekazane PCK na sprzęt ochronny dla osób wydających żywność osobom potrzebującym.

Postanowiliśmy wesprzeć opiekunki PCK, które ofiarnie pomagają 16 tysiącom seniorów oraz osób przewlekle chorych. Finansujemy też pilny zakup wyposażenia i zapasów, dzięki którym PCK wspiera służbę zdrowia w walce z koronawirusem – mówi Adam Uszpolewicz, prezes grupy Aviva.

– Społeczna odpowiedzialność biznesu jest dla nas szczególnie ważna. Cieszymy się, że możemy wspólnie z Avivą wesprzeć Polski Czerwony Krzyż w zmaganiach z problemem koronawirusa – dodaje Wioletta Macnar, prezes Santander Aviva.

Niezwykle istotna jest teraz stała pomoc dla osób starszych, przewlekle chorych, samotnych i wszystkich tych, które nie mogą wyjść z domu, aby zrobić najpotrzebniejsze zakupy. Polski Czerwony Krzyż stara się docierać do tych, którzy potrzebują pomocy, aby przetrwać w tych trudnych chwilach. Dodatkowe środki sanitarne zwiększą wspólne bezpieczeństwo opiekunek i ich podopiecznych. Bardzo dziękuję też za fundusze na doposażenie naszego magazynu i wsparcie osób wydających żywność – mówi Małgorzata Szukała, kierownik działu promocji i pozyskiwania dochodów PCK.

Program Polskiego Czerwonego Krzyża „Bądź bezpieczny. Przygotuj się”, ma na celu edukację związaną z przygotowaniem się na wypadek klęsk i katastrof, w tym epidemii.