Województwo lubuskie było miejscem niedzielnej wizyty premiera Morawieckiego w ramach akcji „Polska jest jedna – inwestycje lokalne”. Premier Mateusz Morawiecki w Lubuskiem odwiedził Sulęcin i Pszczew i spotkał się z wyborcami w Gorzowie Wlkp.

Premier Mateusz Morawiecki w Lubuskiem. Odwiedził inwestycje w Sulęcinie i Pszczewie i spotkał się w wyborcami w Gorzowie
Fragment nagrania – fot. KPRM/YouTube

Premier Mateusz Morawiecki w Lubuskiem odwiedził inwestycje, które są finansowane ze środków rządowych – budowę szatni sportowej w Pszczewie oraz szkołę podstawową w Sulęcinie, w której została przeprowadzona termomodernizacja.

Stawiamy na zrównoważony rozwój gospodarczy. Cieszę się, że doprowadził on do najniższego w historii III RP poziomu bezrobocia, do największej liczby miejsc pracy – podkreślił premier Mateusz Morawiecki. – Cieszę się także z tego, że rozwój w Polsce jest coraz bardziej sprawiedliwy, solidarny i zrównoważony – dodał. 

Zobacz:   Wracają upały w Lubuskiem. W weekend na termometrach znów zobaczymy 30 stopni

Jak wyjaśnił premier, rząd dofinansowuje wiele inwestycji, które realizowane są w całej Polsce. – To nowe drogi, szpitale, modernizacje i termomodernizacje szkół, nowe remizy, instytucje kultury, boiska, zaplecza sportowe, przejścia dla pieszych czy ronda – wyjaśnił.

Mateusz Morawiecki w Sulęcinie i Pszczewie

Mateusz Morawiecki w Sulęcinie mówił o inwestycji, którą była kompleksowa termomodernizacja budynku szkoły, którą rząd dofinansował kwotą 1 mln zł. Zakres robót obejmował m.in. ocieplenie ścian zewnętrznych, stropodachu oraz ścian podziemia. Chodziło także o wymianę stolarki otworowej i instalacji c.o. oraz modernizację instalacji oświetleniowej. Z kolei w Pszczewie premier Mateusz Morawiecki wystąpił na tle szatni sportowej, którą wybudowano z udziałem środków rządowych po wcześniejszej rozbiórce starego budynku.

Zobacz:   Masowe kontrole trzeźwości na lubuskich trasach. W 2 godziny zatrzymano kilkunastu pijanych kierowców

Gorzów Wlkp.: Mateusz Morawiecki spotkał się z wyborcami

Podczas spotkania w Gorzowie Wielkopolskim premier odnosił się do polityki Platformy Obywatelskiej, stwierdzając, że w czasach Platformy rosło pięć rzeczy: bezrobocie, bieda, dług publiczny, uzależnienie od Niemiec i Rosji. W odpowiedzi na słowa Donalda Tuska, który sugerował, że programy społeczne PiS są możliwe dzięki temu, że Platforma pozostawiła fundusze, Morawiecki stwierdził, że powiedzenie to było śmieszne.

W trakcie spotkania premier podkreślił sukcesy rządu, jak zmniejszenie długu publicznego i utrzymanie gospodarki w trudnym okresie, w czasie epidemii, wojny na Ukrainie i kryzysu energetycznego. Premier skomentował wynikające zimą problemy gospodarcze, podkreślając, że PiS poradził sobie z trzema kryzysami i nie pozwolił na zapaść gospodarki. Morawiecki zapowiedział również, że w kwietniu nastąpi mocne obniżenie inflacji i podkreślił starania o rozwój województwa lubuskiego.

Komentarze