W nocy 9/10 listopada utworzą się gęste mgły w Lubuskiem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla południowo-zachodnich i południowych krańców Polski. Ostrzeżenie przed gęstymi mgłami objęło wszystkie lubuskie powiaty.

Uwaga na gęste mgły w Lubuskiem 9/10.11. Widoczność spadnie do 100 m
fot. Regioneo.pl

Wydane przez IMGW oraz wojewodę ostrzeżenie meteorologiczne dla województwa lubuskiego obejmuje wszystkie powiaty. Przewiduje się, że na terenie całego regionu wystąpią bardzo niekorzystne warunki atmosferyczne. Od godziny 22:00 dnia 9 listopada do godzin porannych 10 listopada utworzą się gęste mgły w Lubuskiem, które miejscami ograniczą widoczność nawet do 100 m.

Zobacz:   T-Mobile zapowiedział wyłączenie sieci 3G w Lubuskiem. Kiedy i co to oznacza dla klientów?

Trudne warunki pogodowe jakie będą dzisiejszej nocy panowały na lubuskich drogach, mogą przyczynić się do wielu niebezpiecznych sytuacji. Gęste mgły w Lubuskiem ograniczające widoczność oraz mokra nawierzchnia w połączeniu z liśćmi, które opadły z drzew powodują, że na drogach zrobi się ślisko i niebezpiecznie. Wsiadając za kierownicę dzisiejszej nocy, pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków na drodze, zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu jadącego przed nami o zachowaniu szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych gdzie często dochodzi do potrąceń.