Jest odpowiedź Niemców i polskiego rządu na apel marszałek Elżbiety Anny Polak o pomoc dla lubuskiego w uzupełnieniu zapasów leku Remdesivir, butli z tlenem oraz testów kasetkowych.

pomoc dla lubuskiego
fot. Lubuskie.pl, Facebook

Napisałam w tej sprawie do premierów Brandenburgii i Saksonii. Odpowiedzieli, że pilnie się tym zajmą. Wczoraj na nasz apel odpowiedział też polski rząd. Zadzwoniła do mnie pani premier Jadwiga Emilewicz i również zapewniła, że pomoże nam. Niestety potwierdziła problemy w dostawie leku Remdesivir , a tylko szpital w Gorzowie potrzebuje 500 ampułek miesięcznie, butli z tlenem tygodniowo- 80 szt. 40 l. i 40 szt. 10 l –  informuje marszałek Elżbieta Anna Polak.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
📎  Zbiórka krwi przed Urzędem Marszałkowskim. Krwiobus zaparkuje w Zielonej Górze 21 lipca

Polak dodała, że poprosiła także o tomograf dla żagańskiego szpitala i kontenery do triażu w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze. Kontenery ma dostarczyć Agencja Rezerw Materiałowych w przyszłym tygodniu. – Przekazałam pani premier, że przyjmiemy każdą pomoc, chodzi przecież o życie i zdrowie mieszkańców naszego regionu. Dlatego działamy, walczymy, tworzymy w Centrum Zdrowia Matki i Dziecka 170 dodatkowych łóżek covidowych i nie wstydzimy się prosić o pomoc! – podkreśla marszałek Polak.

Lubuskie poprosiło Niemców o pomoc

Przypomnijmy, że marszałek Elżbieta Anna Polak poprosiła kilka dni temu o wsparcie premierów Brandenburgii i Saksonii. – Potrzebujemy pilnie przede wszystkim leku Remdesivir, butli z tlenem i testów kasetkowych – podkreślała. Polak zaznaczyła, że w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom regionu, Lubuskie chętnie skorzysta z każdej oferty pomocy partnerów i przyjaciół, zwłaszcza że sytuacja jest trudna do opanowania nie tylko u nas w kraju.

📎  Krosno Odrzańskie na trasie przelotu sterowca Goodyear Blimp. Kiedy? Gdzie śledzić trasę?

Jesteśmy teraz w momencie, który w historii świata zdarza się raz na sto lat – powiedziała kilka dni temu marszałek Elżbieta Anna Polak.