Najpiękniejszy Festiwal Świata – Pol’and’Rock Festival odbywający się w Kostrzynie nad Odrą, wcześniej znany jako Przystanek Woodstock, w tym roku nie odbędzie się. – Niestety, chwilowo pokonał nas wirus – napisał Jurek Owsiak. Organizatorzy już zapowiadają, że nie zostawią uczestników i zorganizują festiwal online.

Pol'and'rock
Zespół Helloween na dużej scenie na Przystanku Woodstock w 2011 r. – fot. Ralf Lotys (Sicherlich), Wikipedia

Na 90 dni przed wydarzeniem, spełniły się czarne scenariusze dla fanów corocznego festiwalu roku w Kostrzynie nad Odrą. Ta szczególna impreza jest podziękowaniem za wsparcie udzielone podczas Finału WOŚP. Impreza, która tradycyjnie miała odbyć się na przełomie lipca i sierpnia czyli w dniach 30 lipca – 1 sierpnia 2020 roku została odwołana po tym jak ogłoszono bezterminowe przedłużenie zakazu organizowania imprez masowych.

Do Przyjaciół Najpiękniejszego Festiwalu Świata – Festiwalu Pol’and’Rock 2020. Niestety, chwilowo pokonał nas wirus

– napisał Jurek Owsiak na stronie Pol’and’rock Festival

Z powodu pandemii koronawirusa odwołano Pol’and’Rock i w tradycyjnej formule uczestnicy festiwalu spotkają się dopiero za rok a więc w dniach 29-31 lipca 2021. Jednak organizatorzy nie składają broni i już zapowiedzieli, że w tym roku festiwal przeniesie się do internetu. – Tak, jak to było dawno, dawno temu [VI edycja w 2000 r. – przyp. red.] w Lęborku – tegoroczne wydarzenie pod nazwą 26. Pol’and’Rock będzie miało swoją edycję!

Kochani! Znacie nas i wiecie, że łatwo się nie poddajemy. Żadne wichury, żadne burze, żadne nagłe wiatry i trzęsienia ziemi nie odbiorą nam energii, z jaką tworzymy Najpiękniejszy Festiwal Świata. (..) Dlatego w dniach 30 lipca – 1 sierpnia zapraszamy Was na całe trzy dni festiwalowego grania! Stworzymy dla Was Najpiękniejszą Domówkę Świata – internetowe spotkanie pełne miłości, przyjaźni i muzyki, z masą festiwalowych gości i dźwięków. Mamy przecież tych przeżyć bardzo dużo w naszym archiwum, a i tegoroczni artyści na pewno będą chcieli przekazać Wam od siebie wiele gorących słów przyjaźni. W Waszych domach, a może na biwaku, jeśli takie będą mogły się odbywać, a może nad jeziorem czy na polanie, gdzie będziecie mogli odpalić swój komputer.

Owsiak zapowiedział, że już rozpoczęto przygotowania do zorganizowania tego wydarzenia w zmienionej formule – Szykujemy studio, szykujemy scenografię, szykujemy dźwięki, a cała nasza ekipa fundacyjna będzie do Waszej dyspozycji, aby rozmawiać, przekazywać sobie myśli, słuchać Waszych życzeń. I tutaj wirus może nam naskoczyć! Tu nas nie pokona. – pisze.

Zobacz:   Usługi archiwistyczne - co warto wiedzieć?

Dziś jednak mamy rozdarte serce, bo nie tylko byliśmy w blokach startowych, ustaliliśmy line-up, niemal w 100% potwierdziliśmy gości, którzy chcieli nas i Was odwiedzić na ASP, ale przede wszystkim żal nam tego corocznego, wypełnionego najpiękniejszymi wartościami, emocjami, gestami i ogromną obywatelską energią spotkania z Wami. Od wielu lat ten Festiwal jest kilkudniowym domem dla ludzi dobrych, mądrych, wrażliwych, którzy chcą i mają odwagę zmieniać świat.

Niech więc finałem naszego wspólnego zaangażowania będzie 26-ty Pol’and’Rock Festival, którego wirtualne sceny będą tym razem grały na całym świecie. – zakończył Jurek Owsiak

Zobacz:   Glovo w Żarach dostarczy jedzenie i zakupy do domu

Pol’and’Rock Festival to coroczna impreza organizowana przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kostrzynie nad Odrą jako podziękowanie za styczniową zbiórkę WOŚP. Odbywa się od 1995 roku. Wcześniej znany był jako Przystanek Woodstock. Jego pierwsza edycja odbyła się w miejscowości Czymanowo nad Jeziorem Żarnowieckim a kolejna w Szczecinie. W 1997 roku festiwal przeniósł się do Żar gdzie zagościł na dłużej bo aż do 2003 roku. Od 2004 roku festiwal organizowany jest w Kostrzynie Nad Odrą – od 2018 pod nazwą Pol’and’Rock Festival.