Miasto Guben i Brandenburska Orkiestra Koncertowa Eberswalde zapraszają na Gubeńskie Taneczne Popołudnie z walcem. Na Promenadzie przy Dreieck odbędzie się koncert plenerowy Caroli Reichenbach i Brendana Sligera oraz otwarta lekcja tańca.

Miasto Guben zaprasza na Gubeńskie Taneczne Popołudnie z walcem
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Unsplash

Gubeńskie Taneczne Popołudnie z walcem odbędzie się już na najbliższą niedzielę, 3 lipca, o godzinie 15:00 na Promenadzie przy Dreieck w niemieckim mieście Guben. Na koncercie plenerowym, będzięmy mieli okazję podziwiać występ uroczej pary: Caroli Reichenbach i Brendana Sligera. Program będzie koncentrował się na walcu wiedeńskim.

Dla miłośników tańca to nastrojowe popołudnie rozpocznie się już o godzinie 14:30 otwartą lekcją tańca walca pod okiem profesjonalistów. Udział w niej, będą mogli wziąć wszyscy chętni.

Gubeńskie Taneczne Popołudnie z walcem

Podczas wydarzenia usłyszymy nie tylko słynne melodie mistrza Johanna Straussa. W repertuarze znajda się również utwory Karla Millöckera, Franza Lehára i Franza Grothego. Program dopełnią „Taniec w drewnianych butach” Alberta Lortzinga i „Walc nr 2” z suity jazzowej Dmitija Szostakowicza.

O godz. 16:00 nastąpi przerwa, podczas której będzie można na żywo podziwiać ekstrawaganckie układy taneczne w wykonaniu profesjonalnych tancerzy towarzyskich. Wznowienie koncertu plenerowego nastąpi o godzinie 16:30.