Dzięki sprawnemu działaniu powstrzymano próbę samobójczą młodej kobiety. Zgłoszenie o kobiecie, która chce odebrać sobie życie otrzymali w poniedziałek, 27 kwietnia, krośnieńscy policjanci.

odebrać sobie życie
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

W poniedziałek, dyżurny krośnieńskiej komendy odebrał zgłoszenie o młodej kobiecie która zamknęła się w łazience i chce odebrać sobie życie. Tylko sprawna i profesjonalnie przeprowadzona akcja sprawiła, że jej życiu nie zagraża już bezpieczeństwo.

W takich wypadkach zawsze ważny jest czas, dlatego pod wskazany adres natychmiast pojechali policjanci prewencji – st. sierż. Daniel Stępień oraz st. post. Marcin Kwiatkowski, którzy od razu zaczęli działać. Po pokonaniu zabezpieczeń w drzwiach, weszli do środka, gdzie zastali kobietę z krwawiącymi ranami na rękach. Młoda kobieta mimo, iż potrzebowała pomocy, nie chciała opuścić łazienki. Wezwani na miejsce ratownicy medyczni opatrzyli kobiecie rany na rękach oraz udzielili jej specjalistycznej pomocy.

Zobacz:   Jaka praca jest dobrze płatna w Zielonej Górze?

Dzięki sprawnie i profesjonalnie przeprowadzonej akcji, życiu kobiety nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Coraz więcej prób samobójczych

To już kolejna nieudana próba samobójcza w południowo-zachodniej Polsce odnotowana przez Policję w ostatnim czasie. W ostatnich dniach przed zamiarem odebrania sobie życia powstrzymano nastolatkę, która chciała skoczyć z mostu do Odry, 50-letnią kobietę, która zamierzała się powiesić oraz mężczyznę, który miał owinięty wokół szyi pas bezpieczeństwa i zamknął się w samochodzie – jego odratowano w ostatnim momencie.