W Gubinie zakończyła się sprawa przeciwko dwóm osobom, podejrzanym o wyłudzenie zwrotów kosztu dostawy na jednym z portali aukcyjnych. Straty jakie poniósł portal wynoszą blisko 150 tys. złotych. Akt oskarżenia wpłynął już do Sądu.

oszukali portal aukcyjny
fot. Pexels

W marcu ubiegłego roku, Komisariat Policji w Gubinie otrzymał zgłoszenie, iż na jednym z portali aukcyjnych doszło najprawdopodobniej do wyłudzenia pieniędzy. Sprawa przydzielona została policjantowi zajmującemu się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, który pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze zebrał materiał dowodowy umożliwiający przestawienie zarzutów 35-letniemu mężczyźnie i 24-letniej kobiecie.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Jak wyjaśnia Podkom. Justyna Kulka z KPP w Krośnie Odrzańskim wyjaśniła, że podejrzani od marca 2018 przez niemal rok w Gubinie, na jednym z portali aukcyjnych wykorzystali niezgodnie z regulaminem programy promocyjne umożliwiające darmową wysyłkę. Do tego celu posłużyło 39 fikcyjnych kont z przypisanymi różnymi rachunkami bankowymi między którymi przeprowadzili prawie 10 tys. pozornych transakcji kupna-sprzedaży czyli bez wysyłania towaru ale otrzymując w ten sposób nienależny zwrot opłat z tytułu dostawy.

W toku postępowania zabezpieczono sprzęt komputerowy oraz telefony komórkowe używane oszukańczym procederze. Ponadto zablokowano środki na rachunkach bankowych, wykorzystywane przez podejrzanych na którym znajdowało się około 21 tys. zł. Straty poniesione przez portal aukcyjny to blisko 150 tys. złotych. Akt oskarżenia w tej sprawie wpłynął już do Sądu Rejonowego w Krośnie Odrzańskim.