Nowa hala sportowa w Gubinie już otwarta. Nowoczesny obiekt przy Szkole Podstawowej nr 3 otwarto w sobotę, 26 września. Budowa trwała dwa lata i kosztowała 10 mln złotych.

hala sportowa w gubinie
fot. Pixabay

Budowa ruszyła pod koniec 2018 roku ale samorząd przygotował jej projekt już 3 lata wcześniej. Prace ruszyły gdy udało się pozyskać zewnętrzne dofinansowanie z Ministerstwa Sportu, które dołożyło około 2,5 mln zł.

Temat nowoczesnej hali sportowo-widowiskowej przewijał się od wielu lat, gdyż istniejące obiekty są przestarzałe i nie spełniają już tak dobrze swojej podstawowej funkcji. Do tego obie największe gubińskie hale były w zarządzie powiatu, a teraz doczekaliśmy się typowo miejskiej hali. Z dumą możemy powiedzieć, że skończyliśmy jedną z największych inwestycji w historii naszego miasta – mówił PAP burmistrz Gubina Bartłomiej Bartczak.

Zobacz:   Nielegalna migracja na polsko-niemieckiej granicy

Hala jest połączona z budynkiem szkoły ale posiada niezbędne zaplecze oraz widownię. Burmistrz zaznaczył, że grafik hali będzie w pełni obłożony ponieważ nowy obiekt, po lekcjach, będzie służył również lokalnym klubom sportowym i mieszkańcom.