Dzięki darowiźnie w wysokości 75 tysięcy złotych strażacy ze Strużki kupili nowoczesny samochód ratowniczo-gaśniczy. Strażaków z OSP Strużka, wsparła finansowo PGE Energia Odnawialna, spółka z Grupy Kapitałowej PGE.

Strażacy z OSP Strużka kupili nowoczesny wóz ratowniczo-gaśniczy. Dzięki 75 tys. zł darowizny!
fot. PGE Energia Odnawialna

Założona w 1950 r. OSP Strużka znajduje się w pobliżu należących do PGE dwóch jednomegawatowych farm fotowoltaicznych Lutol 1 i Lutol 2. Służy w niej 42 strażaków. Na wyposażeniu jednostki znajduje się sprzęt do ratownictwa technicznego, medycznego oraz wodnego. Dotychczas OSP Strużka miało do dyspozycji wysłużony wóz bojowy z 1989 r. Teraz dzięki wsparciu finansowemu będą dysponować nowoczesnym samochodem ratowniczo-gaśniczym.

Zobacz:   30 milionów złotych dla lubuskiej oświaty. Unijna pomoc na termomodernizację placówek oświatowych

– PGE Energia Odnawialna, krajowy lider w wytwarzaniu energii ze źródeł odnawialnych, pamięta o tym, by w swojej działalności kierować się zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu. Dlatego od lat angażujemy się w projekty ważne dla mieszkańców terenów, na których znajdują się nasze elektrownie. Kilka miesięcy temu wsparliśmy finansowo m.in. szpital w Lesku, potem pomagaliśmy Ochotniczym Strażom Pożarnym z Gorzędowa i Orzechowców – mówi Marcin Karlikowski, prezes zarządu PGE Energia Odnawialna.

Należąca do Grupy Kapitałowej PGE spółka, jest obecnie największym producentem zielonej energii Polsce. Posiada 17 farm wiatrowych, 29 elektrowni wodnych, 4 elektrownie szczytowo-pompowe oraz 5 farm fotowoltaicznych.