W poszukiwania 72-latka zaangażowane były m.in. służby policji, PSP, OSP, Cywilna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza Zbąszynek, WOPR, Straż Leśna a także żołnierze 151. blp w Skwierzynie (12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej). Zaginionego mężczyznę odnaleźli dziś terytorialsi.

Pieski: Zaginiony 72-latek odnaleziony. Jego stan jest poważny
Poszukiwania zaginionego 72-latka – fot. 12WBOT

Pomoc lokalnej społeczności wpisuje się w etos służby Wojsk Obrony Terytorialnej. Żołnierze także wspierają inne służby mundurowe w przypadku zwalczania klęsk żywiołowych oraz poszukiwania osób zaginionych. Przypomnijmy, 72-latek zaginął w ubiegłym tygodniu a w zakrojone na szeroką skalę poszukiwania zaangażowano liczne siły. Funkcjonariusze wszystkich pionów, strażacy, żołnierze, leśnicy oraz grupy poszukiwawcze i ratownicze, wyposażone w specjalistyczny sprzęt, nieustannie sprawdzali przydzielone sektory – z ziemi, wody i powietrza.

Zobacz:   Święto Wojsk Obrony Terytorialnej po wielkopolsku

Pieski: Zaginiony 72-latek odnaleziony

Dziś, 29 maja, przed południem poszukiwany 72-latek został odnaleziony w lesie w okolicy miejscowości Pieski, w powiecie międzyrzeckim, przez żołnierzy WOT ze 151. blp w Skwierzynie. 72-latka odnalazło czterech żołnierzy grupy poszukiwawczej. Odnaleziony mężczyzna został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Jego stan jest poważny.

Szukamy i Ratujemy

Cztery lata temu, współpraca między służbami mundurowymi i stowarzyszeniem Szukamy i Ratujemy zaowocowała szczęśliwym zakończeniem historii poszukiwanej pani Krystyny z okolic Konina. Warto wspomnieć, że w WOT prowadzony jest pilotażowy program stworzenia wyspecjalizowanych grup poszukiwawczo-ratowniczych (program K9, który przewiduje działania z udziałem wyszkolonych psów poszukiwawczych).

Komentarze