Na co dzień pilnują ładu i porządku na terenie powiatu nowosolskiego, chroniąc i służąc jego mieszkańcom. Ale również potrafią spełniać marzenia. Jednym z marzeń chorej 2,5–letniej Julii było spotkanie z Policją. Funkcjonariusze spełnili marzenie dziewczynki. Najcenniejszym podziękowaniem dla policjantów był widok szczęśliwej i uśmiechniętej Julii.

Policjanci z Nowej Soli spełnili marzenie 2,5-letniej Julii, która zmaga się z ciężką chorobą
fot. KPP w Nowej Soli

W miniony weekend funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli zareagowali na wieść o chorej dziewczynce, która marzy o spotkaniu z Policją. Mała mieszkanka powiatu nowosolskiego od kilku tygodni zmaga się z guzem nerki. Pomimo chemioterapii 12-centymetrowy guz nie dał za wygraną. Konieczne było usunięcie nerki. Teraz Julcia czeka na wyniki badań, aby wykluczyć nowotwór złośliwy.

Policjanci z Nowej Soli postanowili choć troszkę umilić dzień z życia dziewczynki, która od początku ograniczeń związanych z pandemią nie opuściła domu i spełnili marzenie małej Julii. W trakcie wizyty mundurowych nie kryła swojego zadowolenia. Radość była przeogromna.

Życzymy dziewczynce dużo zdrowia i uśmiechu, a także jeszcze wielu marzeń do spełnienia. Cieszymy się, że wspólnie mogliśmy spełnić choć jedno z nich. – mówią policjanci. Julcia otrzymała też pluszowego policyjnego misia i elementy odblaskowe, być może na co dzień przytulając maskotkę będzie wspominała ten wyjątkowy dzień, który zapewne na długo zapadnie jej w pamięci.

Policjanci z Nowej Soli spełnili marzenie 2,5-letniej Julii – wideo: KPP w Nowej Soli