29-letnia mieszkanka powiatu słubickiego, dołączyła do grona kierowców 45 kierowców, którzy w tym roku zostali zatrzymani za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Kobieta została zatrzymana w Górzycy gdy jechała przez miejscowość z prędkością 103 km/h. Straciła prawo jazdy na 3 miesiące.

103 km/h w obszarze zabudowanym. 29-latka straciła prawo jazdy
fot. KMP w Zielonej Górze

Do interwencji zakończonej zatrzymaniem prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości doszło w niedzielę, 8 sierpnia, w godzinach porannych. Policjanci słubickiej drogówki zatrzymali w Górzycy 29-letnią mieszkankę powiatu słubickiego, która jechała Audi o 53 km/h więcej niż wynosi dopuszczalna prędkość. Kobieta straciła prawo jazdy na 3 miesiące i została ukarana mandatem karnym oraz 10 punktami karnymi.

Kontrole prędkości w Górzycy: 29-latka straciła prawo jazdy

Przypomnijmy, że według obowiązujących przepisów, w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące.