Dzięki umiejętnie przeprowadzonej rozmowie dyżurnej ze Strzelec Krajeńskich, udało się odnaleźć schorowanego 68-latka, który miał wcześniej problemy zdrowotne a rodzina nie mogła się z nim skontaktować. Zbłąkany senior nie potrafił określić gdzie się znajduje dlatego w rozwiązaniu tej sytuacji pomogli policjanci z Gorzowa Wlkp. i Choszczna.

schorowany mężczyzna
fot. KPP w Strzelcach Krajeński / Policja.pl

O trudnej sytuacji, Policję poinformował 16 kwietnia od syna 68-latka, który przekazał dyżurnej w Strzelcach Krajeński, że od kilku godzin nie może się skontaktować ze swoim schorowanym ojcem. Dodał, że ojciec mimo problemów zdrowotnych nie wymagał opieki, jednak w tej sytuacji obawia się, że ojcu może grozić niebezpieczeństwo. 68-latek odbierał telefon, jednak nie potrafił określić, gdzie się znajduje.

Zobacz:   Nielegalny tytoń nie trafi na rynek. Skarb Państwa mógł stracić nawet 70 tysięcy złotych

Kiedy sierż. szt. Ewelina Kowalczyk pełniąca tego dnia służbę dodzwoniła się pod wskazany numer okazało się, że z 68-latkiem cały czas był utrudniony kontakt. Mężczyzna przekazywał, że jechał samochodem i znajduje się na terenie miejscowości Zwierzyn na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Kiedy we wskazane miejsce przyjechał patrol okazało się, że w miejscu, w którym miał przebywać nikogo nie ma. Taka sytuacja powtarzała się kilkukrotnie. W sumie w poszukiwania zaangażowano wszystkie dostępne patrole. W poszukiwania włączyli się również funkcjonariusze drogówki z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.

Dyżurna mimo wcześniejszych niepowodzeń w rozmowie z 68-latkiem cały czas prowadziła rozmowę, aby poznać jak najwięcej szczegółów, które mogłyby zlokalizować miejsce, w którym przebywa. Kiedy zadała pytanie dotyczące tego, czy mężczyzna widzi w pobliżu jakieś inne osoby, ten odpowiedział, że widzi duży samochód. Policjantka poprosiła więc o przekazanie telefonu kierowcy tego samochodu. Taka taktyka okazała się skuteczna. Kierowca ciężarówki powiedział, że mężczyzna, który dał mu telefon wygląda na zupełnie zdezorientowanego i schorowanego. Okazało się również, że znajdują się na terenie województwa zachodniopomorskiego, niedaleko Choszczna.

Zobacz:   Konkurs na kartkę świąteczną Wojewody Lubuskiego. Znamy laureatów X edycji

W tej sytuacji policjanci ze Strzelec Krajeńskich poprosili o pomoc swoich kolegów z komendy w Choszcznie, którzy błyskawicznie przyjechali w miejsce. Chwilę później na miejscu byli również policjanci ze Strzelec Krajeńskich i załoga pogotowia ratunkowego, która przewiozła 68-latka do szpitala.