Dzięki umiejętnie przeprowadzonej rozmowie dyżurnej ze Strzelec Krajeńskich, udało się odnaleźć schorowanego 68-latka, który miał wcześniej problemy zdrowotne a rodzina nie mogła się z nim skontaktować. Zbłąkany senior nie potrafił określić gdzie się znajduje dlatego w rozwiązaniu tej sytuacji pomogli policjanci z Gorzowa Wlkp. i Choszczna.

schorowany mężczyzna
fot. KPP w Strzelcach Krajeński / Policja.pl

O trudnej sytuacji, Policję poinformował 16 kwietnia od syna 68-latka, który przekazał dyżurnej w Strzelcach Krajeński, że od kilku godzin nie może się skontaktować ze swoim schorowanym ojcem. Dodał, że ojciec mimo problemów zdrowotnych nie wymagał opieki, jednak w tej sytuacji obawia się, że ojcu może grozić niebezpieczeństwo. 68-latek odbierał telefon, jednak nie potrafił określić, gdzie się znajduje.

Zobacz:   Ciężarówki z odpadami pod lupą ITD

Kiedy sierż. szt. Ewelina Kowalczyk pełniąca tego dnia służbę dodzwoniła się pod wskazany numer okazało się, że z 68-latkiem cały czas był utrudniony kontakt. Mężczyzna przekazywał, że jechał samochodem i znajduje się na terenie miejscowości Zwierzyn na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Kiedy we wskazane miejsce przyjechał patrol okazało się, że w miejscu, w którym miał przebywać nikogo nie ma. Taka sytuacja powtarzała się kilkukrotnie. W sumie w poszukiwania zaangażowano wszystkie dostępne patrole. W poszukiwania włączyli się również funkcjonariusze drogówki z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.

Dyżurna mimo wcześniejszych niepowodzeń w rozmowie z 68-latkiem cały czas prowadziła rozmowę, aby poznać jak najwięcej szczegółów, które mogłyby zlokalizować miejsce, w którym przebywa. Kiedy zadała pytanie dotyczące tego, czy mężczyzna widzi w pobliżu jakieś inne osoby, ten odpowiedział, że widzi duży samochód. Policjantka poprosiła więc o przekazanie telefonu kierowcy tego samochodu. Taka taktyka okazała się skuteczna. Kierowca ciężarówki powiedział, że mężczyzna, który dał mu telefon wygląda na zupełnie zdezorientowanego i schorowanego. Okazało się również, że znajdują się na terenie województwa zachodniopomorskiego, niedaleko Choszczna.

Zobacz:   Czy Gorzów Wielkopolski zmieni nazwę? Chce tego część mieszkańców

W tej sytuacji policjanci ze Strzelec Krajeńskich poprosili o pomoc swoich kolegów z komendy w Choszcznie, którzy błyskawicznie przyjechali w miejsce. Chwilę później na miejscu byli również policjanci ze Strzelec Krajeńskich i załoga pogotowia ratunkowego, która przewiozła 68-latka do szpitala.