Lubuskie Lato Filmowe 2021 zaplanowano w innym niż zwykle terminie. Tegoroczna edycja łagowskiego festiwalu odbywającego się od 1969 roku będąca imprezą jubileuszową odbędzie się na przełomie sierpnia i września.

Lubuskie Lato Filmowe 2021 w nowym terminie
Amfiteatr w Łagowie – miejsce rozpoczęcia festiwalu Lubuskie Lato Filmowe 2021 i filmowych nocnych pokazów – fot. Adam Biegaj/Wikipedia

50. edycja Lubuskiego Lata Filmowego w Łagowie, ze względu na obowiązujące nadal obostrzenia antycovidowe, powodujące ograniczenia w branży hotelarskiej oraz trudności w przemieszczaniu się gości z zagranicy, została przesunięta na koniec sierpnia.

Lubuskie Lato Filmowe 2021 w nowym terminie

Impreza rozpocznie się 29 sierpnia i potrwa do 5 września 2021 r. Tradycyjnie już na święto kina do Perły Ziemi Lubuskiej zjadą autorzy filmów, aktorzy i krytycy filmowi. W związku ze zmianą terminu festiwalu, organizatorzy wydłużyli czas przyjmowania zgłoszeń filmów do 30 czerwca 2021 r.

Zobacz:   30 milionów złotych dla lubuskiej oświaty. Unijna pomoc na termomodernizację placówek oświatowych

Lubuskie Lato Filmowe to najstarszy festiwal filmowy w Polsce

Lubuskie Lato Filmowe, które jest to najstarszym w kraju festiwalem filmowym, co roku odbywa się w Łagowie. Od 1990 roku jest to festiwal międzynarodowy. Do Łagowa zjeżdżają na ten czas autorzy filmów, aktorzy i krytycy filmowi, którzy uczestniczą w seminariach oraz w dyskusjach z publicznością.

Festiwal cieszy się dużą rozpoznawalnością. Osiągnięcia LLF klasyfikują to wydarzenie na jednym z najważniejszych miejsc wśród imprez kulturalnych w Polsce. Oficjalnym partnerem festiwalu jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, który od lat wspiera łagowski festiwal. Organizacja imprezy zostanie dofinansowana z budżetu województwa kwotą 200 tys. zł.